e

Vice City - To jest nazwa miasta w grze GTA Vice City.


Miasto dzieli się na 2 wyspy wielkie i 3 małe.


1 wyspa:
Tutaj właśnie zaczynamy grę. Wyspa ma gigantyczną wyspę, po której chodzą piękne skąpo ubrane dziewczyny. 1 wyspa jest bardzo bogata, ma 2 kluby, 5 savehousów, 4 sklepy z brońmi, 2 Pay'n'Spray'e i 2 komisariaty policji.
W tej wyspie będziemy mieć misje dla:
- Ken'a Rosenberga, zdesperowanego prawnika
- Avery'ego Carringtona, właściciela firmy budowlanej,
- Colonel'a Juana Corteza, pułkownika posiadającego przystań na Washington Beach
- Kent'a Paula, dosyć nielubianego przez Tommyego

2 wyspa:
Ta wyspa będzie dopiero dostępna po wykonaniu misji Phnom Phen '86.
Wyspa dużo różni się od pierwszej, bo bogato wygląda tylko od głównej drogi, bo są bogate budynki, ale w bocznych uliczkach napotkamy w ogóle nowy świat w mieście Vice City. Stare budynki, wraki pojazdów, gangi i przemysł narkotykowy. W tym mieście można spotkać: tylko 2 savehousy, dużo biznesów m.i.n Doki, Sunshine Autos(Salon samochodowy), Drukarnie i Firme Taksówkarską. Będziemy pracować dla:
-Love Fist, czyli w zespole Rockowym
-Big'a Mitch'a Baker'a, czyli u faceta który nałogowo jeździ na motorach i uprawia hazard
-Umberto Robina
-Auntie Poulet
-Phila Cassidy

Starfish Island
To jest bogata wyspa, na której jest dużo domków, i wielka willa którą dostaniemy jak zabijemy Diaza, w jednej misji. Willa nosi nazwę Vercetti Estate.

Prawn Island
To jest wyspa w stylu lat 60-tych, na tej wyspie i w okolicach można spotkać gang Street Wannabes. Na wyspie są 3 stare budynki i Studio Filmowe.

Leaf Links
To jest dość duże pole golfowe, które ma 3 części, podzielone małymi mostkami. Na polu golfowym możemy spotkać golfiarzy którzy jeżdżą wózkami golfowymi Caddie lub chodzą w grupkach. Gdy jakiegoś zaatakujesz, on zacznie cię bić kijem golfowym.

DZIELNICE:

Washington Beach:
Właśnie w tej okolicy zaczynamy grę. Mieści się na niej mały kawałek plaży, komisariat do którego możemy wejść i firma budowlana Avery'ego Carrington'a.

Vice Point:

To jest jedna z największych dzielnic w Vice City.
W dzielnicy mieści się większa część plaży, pasaż handlowy, pizzeria, dom Mercedes Cortez oraz klub nocny "Malibu"

Ocean Beach:
To jest dość duża dzielnica. Jest na niej spory kawałek plaży, przystań Colonel'a Cortez'a oraz bar ze striptizem "Pink Club".

Downtown:
Dzielnica Rocka i motorów. Jest na niej stadion "Hyman Memorial Stadion", klub Big'a Mitch'a Baker'a, scena i radiostacja V-Rock, firma "VCN" oraz największy SaveHouse "Hyman Condo" który ma własnego Maverick'a na dachu.

Little Haiti:
Najniebezpieczniejsza dzielnica dla Tommy'ego, bo przesiaduje w tych okolicach gang Haitańczyków, którzy jak zobaczą Tommy'ego odrazu do niego strzelają. W tej dzielni są wraki domów, oraz aut. Będziemy pracować w tej dzielnicy dla ciotki Auntie Paulet, która jest bossem Haitańczyków. W okolicy jest drukarnia.

Little Havana
Dzielnica bezpieczniejsza dla Tommy'ego bo gang Kubańczyków go nie atakuje bez powodów. Ta dzielnica jest jedną z najmniejszych dzielnic w całym mieście Vice City. Będziemy tu pracowac dla Umberto Robin'y, szefa gangu Kubańczyków.

Escobar International
Dzielnica znana jest z wielkiego lotniska, i wojska które będzie nas chciało zabić jak wkroczymy na ich teren. W okolicach jak zrobimy jakieś małe przestępstwo, np. zabicie kogoś to będzie do nas strzelało DBP Security. Lotnisko dzieli się na 2 części.

Vice Port
W dzielnicy są tylko doki, i malutka przystań bardzo blisko lotniska. Po jako jedynej dzielnicy jeżdżą tiry oraz Busy