e

Twórcy San Andreas - Firma Rockstar Games dodali do gry kilka bardzo interesujących rzeczy, niektóre z nich nie zostały dodane umyślnie, a są po prostu błędami w grze. W tym artykule postanowiłem przybliżyć wam niektóre z ciekawostek które można spotkać w San Andreas.

Tajemnicze Back O Beyond
Back O Beyond jest jednym z bardziej tajemniczych miejsc w grze, jeden z użytkowników forum (Napalm) zajął się zbadaniem tego terenu i udostępnił nam ciekawą relację.
W nocy, kiedy niebo było zachmurzone można zauważyć tajemniczo oświetlony kamień na obrzeżach jeziora w Back O Beyond (BOB)
Z tego oświetlonego kamienia widać kolejne miejsce oświetlona przez światło znikąd

Na skałach w BOB można zauważyć pozostałości wymarłej cywilizacji, która zapewne zamieszkiwała te treny w odległej przeszłości (a może i to ślady pozostawione przez inne niezidentyfikowane obiekty).
Najwięcej tego typu skał można znaleźć w okolicach gdzie znajdują się porozrzucane rozbite samochody.

Szybcy taksówkarze
Po przewiezieniu 50 pasażerów taksówką, wszystkie te pojazdy dostają nitro, Wywal z jednej z taksówek jej kierowcę, włącz nitro (klawisz strzału), i poczekaj aż dobiegnie do Ciebie i wywali cię z wozu, po chwili zobaczysz jak taksówkarz odjeżdża z włączonym nitro.

Architectonal Espionage
Jeżeli dotarłeś do tej misji, w której masz za zadanie wykraść ładunki wybuchowe z kopalni odkrywkowej, i nie mieścisz się w czasie - nie załamuj się, mamy dla Ciebie radę, po dojechaniu na sam dół kopalni zabij kolesia stojącego na betonowym tarasie przy budynku na środku dna kopalni, od tego momentu nie musisz się obawiać o czas, gdyż zniszczyłeś faceta, który miał zdetonować ładunek.

Chilliad Challenge
Jeżeli nie możesz przejść dość trudnych wyścigów na rowerach górskich z góry chilliad nie przejmuj się tym. Zaopatrz się w snajperkę. Wystarczy że dojedziesz do mety za wszystkimi, i nie przekroczysz jej, zsiądź z roweru przed linią mety, weź snajperkę, i zabij wszystkich uczestników wyścigu czekających na Ciebie, wraz z zabiciem każdego z uczestników będziesz uzyskiwał coraz to lepsze pozycje, aż będziesz w końcu pierwszy, wtedy spokojnie wsiądź na rower i przekrocz linię mety. UWAGA: Nie możesz przyjechać ze zbyt dużą stratą, staraj się dojechać na dół mając w zasięgu wzroku czołówkę, inaczej uczestnicy odjadą nie czekając na ciebie.

There are no easter eggs. Go away
Taki napis znajduje się na jednej z części utrzymujących most łączący Las Venturas z San Fierro.

Odczepianie naczepy
Jadąc tirem z przyczepą nie ma przycisku, który odpowiada za jej odczepienie. Są na to jednak dwa sposoby. Jeden - zrobić jak najostrzejszy zakręt, a przyczepa sama się odczepi, lub bardzie fantazyjny: Wyjdź z tira, i zrób mu zdjęcie, jeżeli wrócisz do normalnego widoku zobaczysz odczepioną naczepę.

Brak samochodów na ulicach
W misji dla OG Loca, gdzie musisz ukraść sprzęt grający, po podejściu do DJ'ki raz odpowiedz pozytywnie, jednak kiedy zapyta się "Lets Dance?" oddal się od imprezy, po ulicach Los Santos nie będzie jeździł ani jeden samochód.

Nieskończona ilość zdjęć
Jeżeli chcesz sfotografować jakieś ciekawe rzeczy, i nie tracić filmu bez użycia kodów skorzystaj z tego tricku. Trzymając aparat w ręku zapisz grę. Po czym idź robić zdjęcia, jeżeli skończy Ci się klisza wczytaj zapisaną grę, a będziesz miał tyle zdjęć ile na początku, a zdjęcia które wykonałeś zostaną zapisane w galerii.

Wybuchający rower
Rower jak wiadomo w realnym świecie sam nie eksploduje (no chyba ze z małą pomocą ładunków wybuchowych ;)), jednak nie w San Andreas. Spróbuj przewrócić rower do góry kołami, a po pewnym czasie zapali się i eksploduje jak zwykły samochód. To samo dzieje się z ruchomymi schodami które znajdują się na lotnisku.

Łatwa kasa
Idź do klubu Pig Pen, gdzie na podestach tańczą striptizerki, wskocz na takie podwyższenie, a pieniądze które ludzie rzucają tancerce trafią do twojej skarbonki.

Darmowa amunicja
Udaj się do ammu-nations, i rozpocznij misje Shooting Range. Wyjdź z misji a dostaniesz maksymalną ilość naboi do każdej z broni którą posiadasz.

Zwiększenie Bike Skill
Jeżeli nie chce Ci się długo jeździć rowerem aby zwiększyć sobie umiejętności jazdy na rowerze wystarczy ze udasz się na stację kolejową. Poczekaj aż nadjedzie jakiś pociąg, wtedy wjedź na niego, i poczekaj. Kiedy pociąg ruszy zaczniesz posuwać się do tyłu, więc zacznij *****ować. Rower zacznie się w jednym miejscu unosić nad pociągiem, a koła będą się kręcić jakbyś jechał z prędkością pociągu. CJ wraz z rowerem mogą stać się podczas tej szaleńczej "jazdy" niewidzialni, ale kiedy zeskoczysz z pociągu wszystko wróci do normy, a Bike Skill Ci urośnie.

Pożyczka
Jeżeli masz dość wysoki Gambling Skill (poziom umiejętności hazardowych) udaj się do Caligula's Palace, gdzie strać wszystkie swoje pieniądze, po utracie wszystkich twoich pieniędzy stan konta zacznie spadać na minus. Po pewnym czasie zadzwoni gangster, który powie Ci że musisz mu oddać sporo kasy, nie przejmuj się tym i graj dalej po dłuższym okresie czasu zadzwoni ponownie informując Cię że wysłał do ciebie swoich ludzi, którzy będą ciebie chcieli zabić, i rzeczywiście po chwili zjawią się kolesie chcący ciebie zamordować.

Pozbywanie się długów
Jeżeli chcesz się pozbyć pożyczki zaciągniętej w kasynie weź jakiś motor, i znajdź unikalny skok którego jeszcze nie zaliczyłeś, i wykonaj go, po tym stan twojego konta będzie wynosił $0.

At-400
W zapowiedziach gry była mowa o wielkim samolocie pasażerskim. Do pewnego czasu nasze poszukiwania na lotniskach nie przynosiły żadnego celu, uznaliśmy że to kolejna z plotek o grze. Jednak ten wielki samolot pasażerski naprawdę istnieje w grze, udaj się na lotnisko w Las Venturas udaj się w stronę wielkiego hangaru na południu lotniska, podejdź pod same drzwi do hangaru aż zaczną się otwierać (z góry w dół), poczekaj aż zsuną się całkiem na dół, i wejdź na betonowe podwyższenie bez którego nie wsiądziesz do tego giganta, wsiądź do samolotu i polataj sobie :).

Odzyskaj swój wóz
Jeżeli jechałeś jakimś bardzo dobrym samochodzie z wyższej półki, i załapała Cię policja, to po wyjściu z posterunku udaj się na parking policyjny, tam będzie stał twój wóz. Co ciekawe trick działa również kiedy np. złapią Cię z helikoptera, to ten także znajdzie się na parkingu (ciekawe jak nim tam wlecieli).

Rozwalanie wozów
Wejdź do Huntera (śmigłowca bojowego). Teraz jeżeli rozwalisz zwykł samochód za pomocą działka maszynowego policja się tym nie zainteresuje, jednak nie działa to oczywiście na pojazdy policji, oraz przechodniów, których w mieście działkiem maszynowym trudno ominąć.

Wspomnienie GTA2
W GTA 2 grę zapisywało się w budynkach z napisem Jesus Save. W San Andreas taki napis widnieje na jednej ze ścian w Los Santos.

Ukryta paczka #101 z VC?
Chciałoby się powiedzieć że znaleźliśmy ukrytą paczkę nr #101 z Vice City ;). jednak jest ona znacznie większa i wmurowana w ścianę jednego ze sklepów niedaleko domu CJ'a, jest to wspomnienie ukrytych paczek z GTA Vice City.

Tablice rejestracyjne
Spora ilość wozów importowanych w dokach w San Fierro posiada zabawne tablice rejestracyjne. Może się zdarzyć wóz z rejestracją "EA sucks" (EA ssie), czym zespół Electronic Arts zasłużył sobie na to?

Walka twórców
Rockstar Games lubi naśmiewać się ze swoich konkurentów. W misji gdzie musimy ukraść rymy Madd Dogg'a dla OG Loca jeden z goryli Madd Dogg'a grając na konsoli krytykuje zespół Reflections tworzący Driv3er'a. Czyżby rewanż za umieszczenie w Driv3erze postaci Timmego V. (powiązanie z Tommym Vercettim - bohaterem gry Vice City) który w driv3erze nosił dmuchane rękawki do pływania

True Grime Street Cleaners
Twórcy gry True Crime - Activision też mają swoją "reklamę" w San Andreas. Nad tunelem przy Unity Station znajdziemy billboard promujący firmę czyszczącą ulice "True Grime Street Cleaners"

Manipulacja księżycem
Trick znany z wcześniej części GTA. W bezchmurną noc, kiedy widać księżyc weź snajperkę, i strzel z niej w księżyc tym sposobem możesz regulować wielkość naszego naturalnego satelity.

Winyle za darmo
Jeżeli masz mało kasy, a chcesz odbajerować swój wóz to udaj się do salonu tuningu, gdzie możesz pomalować swój wóz w różne wzory, wybierz ten który Ci się podoba, i wciśnij jednocześnie przycisk odpowiadający za akceptację, i anulowanie. (spacja i enter). Wóz zostanie pomalowany, a ty nie zapłacisz za to ani grosza.

Strzelająca komórka
Przed tym trickiem zaopatrz się w broń Tec9. Poczekaj aż ktoś do Ciebie zadzwoni, po zakończeniu rozmowy jak najszybciej przełącz broń na Tec9, kiedy to zrobisz będziesz strzelał z komórki.

Bezużyteczne gogle
Załóż gogle termowizyjne, i włącz grę video. Kiedy wyjdziesz z gry będziesz widział normalnie, lecz CJ nadal będzie je miał nałożone.

Stabilny rower
Trick znany z poprzednich części GTA. Jedź na górę Mount Chilliad, weź spadochron tam lezący, i udaj się na rower górski zaczynający wyścigi z góry. Po rozpoczęciu wyścigu udaj się w lewo i wyskocz z rampy tam stojącej. w czasie lotu zeskocz z roweru, i otwórz spadochron. Po chwili CJ będzie nadal siedział na rowerze, kiedy wylądujesz możesz wykonywać przeróżne ewolucje nie obawiając się o to że CJ spadnie z roweru.

Wszystkie sklepy
Zaraz na początku gry zanim wsiądziesz na rower wpisz kod na jetpacka (ROCKETMAN), po chwili pojawi się ekran Wasted (niewiadomo dlaczego). Po wyjściu ze szpitala będziesz mógł ubierać się we wszystkich dostępnych sklepach.

Rockstar*
Kiedy wejdziecie na górę Chilliad, i spojrzycie w niebo zobaczycie gwiazdy w kształcie Litery R (Rockstar).

Liberty City
Z San Andreas można dostać się do znanego wszystkim miasta z GTA 1 Liberty City. Jak to zrobić?
Ściągamy sobie programik o nazwie "San Andreas Place Manager" ( Jest w dziale Download )
Włączamy go, i klikamy "add place". I wpisujemy współrzędne:

X: 1416,217 Y: -1,337326 Z: 1000,926

W rubryce "Place Name" wpisujemy sobie dowolną nazwę ( Np. Liberty 1/2 )
Gdy wpiszemy klikamy na "add place"
Jeszcze raz dajemy na "add place" żeby dodać nowe współrzędne.
Tym razem to są takie:

X: -736,41 Y: 502,3898 Z: 1371,977

W rubryce "Place Name" wpisujemy sobie dowolną nazwę ( Np. Liberty 2/2 )
Zatwierdzamy "add place"

Włączamy sobie GTA: San Andreas i jedziemy pod siłownię w Los Santos.
Następnie wchodzimy do niej.
Grę zrzucamy na pasek ( Alt + Tab )
I w "San Andreas Place Manager" zaznaczamy "Liberty 1/2" i klikamy na "teleport !"
Wchodzimy do gry (zrzuconej na pasek) i CJ zostanie automatycznie przeniesiony w dziwne miejsce.
Jeszcze raz grę zrzucamy na pasek, zaznaczamy "Liberty 2/2" i klikamy na "teleport !"
Gdy włączymy grę (zrzuconą na pasku) to CJ będzie już w Liberty City.

Niestety Liberty to tylko kawałek po którym można chodzić.
Podam jeszcze inne miejsca w Liberty:

X: -780,806 Y: 595,717 Z: 1376,195
X: -868,6132 Y: 506,7768 Z: 1349,724
X: -759,3149 Y: 569,1756 Z: 1367,159

Niestety w LC nie znajdziemy żadnych pojazdów ani ludzi.

A jednak jest jeden sposób żeby w GTA San Andreas w LC znalazło się kilka policjantów, jak jeszcze się nie steleportowaliście do LC to nałapcie sobie glin, jak nałapiecie to się steleportujcie i będą się w LC znajdować i pojawiać policjanci.