e

Motory i roweryW tej części GTA znajduje się 11 motorów oraz 3 rowery, które są nowością w serii „Wielkiej Kradzieży Samochodów”. Specjalnie w tytule nie użyłem słowa „jednośladowce”, gdyż w San Andreas możemy zobaczyć ... Quada (dla niekumatych jest to motocykl czterokołowy).
Modele tych pojazdów są bardziej dopracowane niż w Vice City. Większa gama kolorów oraz większa ilość modeli (wciąż porównuję z Vice City) powodują, że motory i rowery są bardzo pożądane w tej grze.

Oto zdjęcia i opisy tych pojazdów:

a) Motory:


BF 400 – Bardzo szybki motocykl. Głównie można go znaleźć w Las Venturas. Są dostępne dwa modele: z owiewką i bez niej.


Faggio – Skuter, znany z poprzedniej części GTA. Jest on idealny na zatłoczone drogi, gdyż jest nieduży. Prędkością nie zachwyca, ale bardzo dobrze się nim steruje.


FCR 900 – Kolejny bardzo szybki motocykl, jeden z moich ulubionych. Często jeździ po Las Venturas. Bardzo dobrze wykonuje się nim „whellie” i „stoppie”.


Freeway – Jest to model harley’a znany z Vice City. Poodobnie jak w poprzedniej częsci, tak i tym razem jest ciężki w prowadzeniu. Można go znaleźć dosłownie wszędzie.


HPV 1000 – Jest to motor policyjny. Po raz pierwszy w GTA policjanci poruszają się tym środkiem transportu. Wyglądem przypomina Wayfarer’a. Jest on bardzo szybki.


NRG 500 – Prawodopodobnie najszybszy motocykl w grze. Spotykany z numerem „46”. Jak wiadomo „46” jest numerem Valentino Rossi''ego, który jest najlepszym zawodnikiem w kategorii Moto GP. W SF możemy znaleźć model, którym będziemy wykowali NRG challenge.


PCJ 600 – Ścigacz znany z poprzedniej części GTA. Mimo że nie jest najszybszym motocyklem w San Andreas, to moim zdaniem prezentuje się lepiej niż w Vice City. Można go znaleźć przy garażu na lotnisku Verdant Meadows.


Pizzaboy – Skuter do rozwożenia pizzy. Bardzo ciężko go znaleźć. Zwykle jeździ na obrzeżach Las Venturas. Osiągi ma identyczne jak Faggio. Podobny skuter znajdował się w GTA: Vice City.


Quad – Po raz pierwszy wprowadzono ten model motocykla. Jest to czterokołowiec. Idealny na pagórkowate tereny. Również świetny do wykonywania stuntów. Osiągi jego są średnie. Spotykamy ten pojazd w jednej z misji dla Catliny. Znaleźć go można na niektórych terenach wiejskich.


Sanchez – Jest to kolejny model motocykla, który znajdował się w poprzedniej części GTA. Sanchez jest motorem crossowym, przez co jest idealny na „ciężkie tereny”. Można go znaleźć przy Mount Chillad.


Wayfarer – Motocykl, który szczególnie często jeździ po wsiach. Jest on niezbyt szybki. Posiada bagażnik w tylnej części. Idealny, na spokojne przejażdżki.

b) Rowery:


Bike – Zwykły rower, którego często używają wieśniacy. Jest on idelany na spokojne przejażdżki. Z pewnością jest też wygodny, gdyż jako jedyny rower posiada oparcie.


BMX – Rower wyczynowy, którym bardzo dobrze robi się różnego rodzaju stunt’y. W Los Santos znajdziemy BMX’a, którym możemy robić wyzwanie – „BMX Challenge”.


Mountain Bike – Jest to poprostu rower górski. Do znalezienia na obrzeżach góry Mount Chillad oraz na jej szczycie. Rowerem ze szczytu góry możemy robić „Chillad Challenge”.