e
Zapewne każdy z Was wie co to jest tuning ale przypomnę, że jest to zmiana osiągów samochodu czy też jego wyglądu. W San Andreas niestety występuje tylko ta druga opcja.
Garaże
W grze są trzy rodzaje garaży, w których możemy zmieniać naszą brykę. Pierwszy jest dla zwykłych samochodów, drugi dla lowriderów a trzeci dla samochodów sportowych(w grze nie można zmieniać dużych pojazdów, motorów, wozów policyjnych itp.). Nie wszystkie będą dostępne od razu. Garaże będziemy mogli poznać na mapie, po postaci klucza() francuskiego. A oto ich spis:TransFender - Jest on aż w trzech miejscach w San Andreas. W nim będziemy mogli zmieniać parametry zwykłych wozów. Dopiero po zrobieniu misji "Cesar Vialpando"(tańczące lowridery) będziemy mogli tam tuningować wozy. Pierwszy z tych garaży znajduje się w Los Santos, w dzielnicy Temple. Następny znajduje się w San Fierro, koło Wang Cars. A ostatni w Las Venturas, niedaleko Four Dragons Casino. Można tuningować w tym garażu najwięcej samochodów(bo aż 65).Loco Low Co. - Jest on tylko w jednym miejscu w SA, mianowicie w Los Santos, w dzielnicy Willowfield na południowym-wschodzie. Do tego garażu można jedynie wjechać lowriderem. Można więc tam stuningować tylko te wozy: Blade, Broadway, Remington, Savanna, Slamvan, Tahoma, Tornado, Voodoo. Odblokowuje się także po misji "Cesar Vialpando". Gdyby nie ikonka na mapie to nie poznalibyśmy, że to jest garaż, ponieważ nie ma on żadnego szyldu czy informacji.Wheel Arch Angels - Znajduje się on tylko w San Fierro, w dzielnicy Ocean Flats na zachodzie. W tym garażu można tylko tuningować samochody sportowe, a konktetniej te modele: Elegy, Flash, Jester, Stratum, Sultan, Uranus. Żeby odblokował się Wheel Arch Angels, musisz przejść pierwszą misję związaną z kradzieżą aut dla Twojego garażu w San Fierro.
Dodatki
W grze jedynymi częściami do tuningu będą oprawy wizualne samochodu oraz nitro(podtlenek azotu). Poniżej opisujemy dostępne części w tych garażach:

Bumper Front & Rear - Jest to normalna modyfikacja przednich i tylnich zderzaków. Zmieniać je możemy jedynie w lowriderach i wozach sportowych.

Car audio(Bass Boost) - Tani(tylko 100$) a zarazem przydatny, dla osób z lepszym nagłośnieniem, dodatek do większości wozów w San Andreas. Ta modyfikacja polepsza bass w radiu naszego samochodu.

Color - W każdym garażu i samochodzie możemy zmienić kolor. Jest ich więcej niż w Pay n'' Spray. Cena takiej zmiany to około 150$. Oczywiście gdy goni nas policja, to po takiej zmianie przestaje nas ścigać.

Exhaust - Jak wiadomo jest to poprostu rura wydechowa. W każdym garażu są inne typy tej części. W zwkłych wozach możemy mieć podwójną rurę, zakręconą w górę, średnią i dużą. Natomiast w wozach sportowych są modele X-Flow i Alien a w lowriderach Slamin i Chromer.

Hydraulics - Jest to zawieszenie hydrauliczne, które możemy zainstalować w każdym wozie, ale nie do wszystkich ono pasuje. Po wydaniu 1500$ możemy sobie analogami(na PS2) albo klawiaturą numeryczną(na PC) "potańczyć" naszą bryką.

Lights - Są jedynie dwa rodzaje świateł przeciwmgielnych do wyboru, kwadratowe i okrągłe.

Nitro - Jest to oczywiście tzw. "dopalacz". Mimo, że nie zwiększa on prędkości maksymalnej, to dzieki niemu szybciej możemy ją osiągnąć. Przy okazji jest efekt podobny do tego z NFS: U. Ten dodatek możemy zainstalować w każdym aucie. Jest on w cenach 200$ za 2x, 500$ za 5x i 1000$ za 10x.

Paint Jobs - Jest to zmiana karoserii na bardziej ciekawą. Ta opcja jest tylko dostępna w wozach sportowych oraz lowriderach.

Roof - Czyli zmiana dachu w naszym pojeździe. W większości zwykłych wozów możemy zastosować jedynie odpowietrzniki, ale np. w lowriderach jest już lepiej - można dodać normalny dach z metalu lub materiału. W wozach sportowych możemy razem z odpowietrznikiem dokleić sobie naklejkę z napisem X-Flow albo Alien.

Side skirts - Te części po bokach mają za zadanie polepszyć naszą przyczepność na drodze. Może je zainstalować w każdych pojazdach, ale w lowriderach mamy najwięcej modeli tej części choć w wozach sportowych wyglądają efektywniej.

Spoilers - Jest to dodanie do naszych wozów sportowych spoilerów. Możemy je dodać w zwykłych i sportowych samochodach. W grze dodaje to tylko efekt wizualny, bez ulepszenia areodynamiki. Nie wszystkie pasują do wszystkich modeli pojazdów, więc trzeba dobrze je dobierać.

Wheels - To modyfikacja poprostu kół. Możemy je zmienić w każdym wozie. Są ciekawe i mniej ciekawe, dla każdego coś się znajdzie.

Vents - Możemy je zamontować tylko w niektórych ''zwykłych'' wozach. O dziwo nie można tego kupić do samochodu sportowego. Są to odpowietrzniki na przedniej masce, które poprawiają wygląd samochodu. Do wyboru mamy typt kwadratowe i owalne.