e

« Wprowadzenie »

The Cousins Bellic

Stopień trudności: 0/5

To twoja pierwsza misja w Liberty City. Po obejrzeniu filmiku, o tym jak Niko dostał się do Liberty i przywitał z kuzynem, udaj się do jego mieszkania. Jest to bardzo prosta rzecz, gdyż w każdym pojeździe jest GPS, który wskazuje nam najkrótszą drogę do celu. Na miejscu Niko trochę się zdziwi, gdyż wszystko o czym opowiadał mu Roman, było kłamstwem.

Nagroda: 25$« Roman Bellic »

It's Your Call

Stopień trudności: 1/5

Po obejrzeniu filmiku, wsiadaj do auta i zawieź Romana do celu. Na miejscu zatrzymaj się, kuzyn wyjdzie i podaruje Ci jego stary telefon. Gdy zobaczysz, że do budynku po prawej stronie zmierza dwóch gości, zadzwoń szybko do Romana i ostrzeż go o nadciągającym niebezpieczeństwie. Roman po chwili wybiegnie stamtąd i wskoczy do auta, a Ty będziesz musiał uciec do jego firmy taksówkarskiej, zaznaczonej na mini mapie w lewym dolnym rogu ekranu gry. Pamiętaj, że goni was jeden samochód. Po ukończeniu misji gra zostanie automatycznie zapisana.

Nagroda: 30$


Three`s a Crowd

Stopień trudności: 0/5

Przed misją otrzymasz SMS-a od Romana, dowiesz się, że ma kłopoty i potrzebuje Twojej pomocy. Jedź więc do znanej Ci już firmy i obejrzyj ciekawą cutscenkę. Roman wykorzysta Cię, abyś podjechał po jego dziewczynę i jej przyjaciółkę pod stację metra. Zawieź je do zaznaczonego na mapie mieszkania Michelle. Zadzwonisz do kuzyna, który powie Ci o sklepie z ubraniami. Udaj się tam i kup byle co. Sposób kupowania ubrań zmienił się. Teraz nie podchodzisz do przymierzalni, lecz do wybranego towaru, po czym go przymierzasz i decydujesz czy chcesz go kupić. Po wszystkim wyjdź ze sklepu. Misja skończona.

Nagroda: brak


Bleed Out

Stopień trudności: 1/5

Roman znów ma kłopoty, jedź na miejsce i mu pomóż. Poznasz sterowanie w walce wręcz. Wykończ dwóch bandytów i podejdź do kuzyna. Jednak to nie koniec kłopotów, Roman zauważył trzeciego gościa, który mu groził. Biegnij razem z Romanem do samochodu i jedź za Derdanem. Jako iż nie masz broni, możesz jedynie siedzieć mu na ogonie. Po krótkim pościgu zatrzyma się i wbiegnie po schodach do pobliskiego budynku. Ścigaj go, a następnie zabij(jeśli nie wyrzucisz go przez okno, możesz podnieść po nim nóż). Skończywszy jego marny żywot, wracaj do Romana i odwieź go do firmy.

Nagroda: 50$« Michelle »

First Date

Stopień trudności: 0/5

Jedź do mieszkania Michelle. Jako, że Niko nie zna jeszcze miasta, kobieta proponuje mu wypad do wesołego miasteczka. Okaże się jednak, że jest ono zamknięte, więc zabierz ją do pobliskiej kręgielni. Pozwól dziewczynie wygrać grę, a następnie wróć do auta i zawieź Michelle do jej mieszkania.

Nagroda: brak« Roman Bellic »

Easy Fare

Stopień trudności: 2/5

W firmie kręci się Vlad, który czeka na swoje pieniądze, a przy okazji podrywa Mallorie. Roman jest ciągle zajęty i prosi Cię o kolejną przysługę. Wsiadaj do taksówki i ruszaj do Rotterdam Hill po Jermaine'a. Zabierz go i jedź pod wskazany adres. Na miejscu czeka Cię jednak niemiła niespodzianka. Ktoś nasłał na was policję. Zabieraj swojego pasażera i uciekaj przed glinami. Jeżeli jeszcze nigdy nie uciekałeś przed policją w GTA IV, to masz okazję nadrobić zaległości. Pościgi są tutaj podobne do tych z Need For Speed. Aby uciec stróżom prawa, musisz wyjechać poza pulsujący okrąg i nie dać się zauważyć żadnemu radiowozowi przez kilkanaście sekund. Jak już zgubisz pościg, odwieź swojego pasażera na Gibson Street. Misja ukończona, przy okazji odblokowałeś możliwość korzystania z usług lakiernika - Pay 'n' spray. Po chwili zadzwoni Vlad, że ma dla ciebie pracę.

Nagroda: 100$


Jamaican Heat

Stopień trudności: 2/5

Bierz jakiekolwiek auto i ruszaj po Little Jacoba, który potrzebuje pomocy. Zatrzymaj się przy nim, zatrąb i poczekaj aż wejdzie. Ruszaj we wskazane miejsce. Po drodze otrzymasz pierwszą broń w grze - pistolet. Zatrzymaj się na miejscu i idź do punktu obserwacyjnego. Jak można się było domyśleć, wszystko poszło źle i musisz chronić Jacoba. Korzystając z chowania się za osłonami, zdejmij trzech przeciwników na dole i jednego na górze, po lewej stronie. Pozbieraj amunicję i biegnij do auta, a następnie zawieź Little Jacoba do Homebrew Cafe. Oprócz kasy otrzymasz możliwość pracowania dla niego.

Nagroda: 150$« Vladimir Glebov »

Bull in a China Shop

Stopień trudności: 0/5

Jedź do jego baru, która znajduje się przed Twoją kryjówką(Comrades Bar w Hove Beach). Po cutscence otrzymasz możliwość używania usług taksówkarskich, na terenie Liberty City. Vlad jest zmartwiony, że pewien koleś od dawna nie płaci mu haraczu. Musisz coś z tym zrobić, więc udaj się pod wskazany adres. Sklep okaże się zamknięty, lecz w środku jest koleś, który Cię spławia. Aby dać mu nauczkę, udaj się w pobliską uliczkę i podnieś oznaczoną cegłę. Wróć pod sklep i rzuć cegłą w okno obok drzwi. Po tym incydencie właściciel zapłaci Ci należne pieniądze. Wróć do baru i oddaj pieniądze Vladowi.

Nagroda: 50$


Hung Out to Dry

Stopień trudności: 2/5

Udaj się do zaznaczonej pralni. Właściciel jednak nie zamierza współpracować i ucieka. Biegnij za nim, ukradnij stojący na tyłach budynku samochód i ruszaj w pościg. Przeciwnika możesz złapać na dwa sposoby - skorzystać z okazji, kiedy się zatrzyma (np. po stłuczce z innym autem) i podbiec do drzwi kierowcy, lub wyciągnąć broń i strzelając w furgonetkę aż ta się zatrzyma. Tak czy inaczej po złapaniu(nie zabiciu!) tego gościa misja zostanie zaliczona.

Nagroda: 80$


Clean Getaway

Stopień trudności: 1/5

Po dość długiej cutscence, ruszaj na stację metra, a dokładnie na poziom pierwszy. Wsiądź do pierwszego pociągu. Gdy dojedziesz na miejsce, ruszaj na dół i poszukaj srebrnej Blisty Compact. Pozbądź się osobników przy aucie lub zostaw ich i od razu ukradnij brykę. Vladowi nie podoba się, że samochód jest brudny, więc musisz udać się do myjni, która w tym momencie się odblokowuje. Po wyczyszczeniu pojazdu, jedź do garażu zaznaczonego na mapie. Wjedź w wyznaczone miejsce i wysiądź z pojazdu.

Nagroda: 150$


Ivan the Not So Terrible

Stopień trudności: 1+/5

Vlad tym razem oznajmia nam, że gość o imieniu Ivan zamierza okraść firmę Romana. Niko nie wie, że to wszystko było ustawione, gdyż Glebov chce śmierci Ivana, a sam powiedział mu, że u Romana znajdzie sporo pieniędzy. Weź jakieś dobre auto i zmierzaj do wyznaczonego celu. Na miejscu okaże się, że Ivan się szybko uwinął i ucieka z towarem. Ruszaj za nim i postaraj się go nie zgubić. Po jakimś czasie zatrzyma się on przy placu budowy. Goń go, wspinaj się po drabinach, skacz między budynkami, aż w końcu go dopadniesz. Teraz masz opcję wyboru, co dalej zrobić z gościem, który wisi na wysokości. Możesz zabić Ivana, pomagając mu spaść w dół lub uratować i wciągnąć na górę. Jeśli pozwolisz mu żyć, pod warunkiem, że zniknie z Hove Beach, możesz spotkać go jako przypadkowego pieszego w Alderney.

Nagroda: 200$« Little Jacob »

Concrete Jungle

Stopień trudności: 2+/5

Jacob postanowił pozbyć się kilku dilerów narkotykowych. Wsiadaj więc do pojazdu i jedź w wyznaczone miejsce. Little Jacob wysiądzie przed budynkiem, a Ty podjedź w boczną alejkę. Odbierz, kiedy zadzwoni LJ, gdyż chce on nam powiedzieć, że za chwilę tyłem będzie uciekało kilku niedobitków. Twoim zadaniem jest ich zabicie. Najłatwiej jest ich rozjechać, lecz gdy ci się nie uda, po prostu ich zastrzel. Po wszystkim wróć do samochodu, zabierając ze sobą kumpla. Jacob jednak na tym nie kończy, postanawia rozprawić się z resztą w ich mieszkaniu. Jedź więc w okolice Meadows Park. Wysiądź z pojazdu i podbiegnij do drzwi. Ustaw się do nich odpowiednio, dzięki przyciskom R1 lub RB(w zależności od konsoli). Strzelanina jest prosta, lecz trzeba ją dobrze rozegrać. Zabij najpierw kolesia na schodach, potem podejdź do okna po lewej stronie i wyeliminuj oponenta ze strzelbą. Pozostałych przeciwników również zabij przez okno. Jeśli zostałeś ranny, w mieszkaniu jest apteczka oraz trochę amunicji(np. strzelba). Po całej akcji odwieź LJ`a do Homebrew Cafe.

Nagroda: 200$« Roman Bellic »

Uncle Vlad

Stopień trudności: 1+/5

Roman jest załamany tym, że Vlad podrywa jego sekretarkę, którą bardzo lubi. Zarzuca Niko nielojalność, gdyż ten wcześniej wiedział, co się święci. Zdenerwowany Niko, postanawia udowodnić swoją lojalność i chce się raz na zawsze rozprawić z Glebovem. Udaj się do jego baru w Hove Beach. Gdy zabijesz dwójkę jego ludzi, ruszaj za głównym bohaterem pościgu. Po krótkiej trasie, Vlad rozbija się i ucieka w ślepy zaułek. Teraz, po krótkim przerywniku, zabij go. Potem Niko wrzuci go do rzeki, dzięki czemu Liberty City pozbyło się kolejnego tchórza.

Nagroda: brak


Crime and Punishment

Stopień trudności: 1+/5

Po śmierci Glebova, Roman popadł w paranoję, gdyż uważa, że ciągle śledzą go ludzie Mikhaila Faustina, szefa Vlada, który chce ich teraz dopaść. Jedź na miejsce spotkania z Romanem. Na miejscu znajdujemy go ukrywającego się w śmietniku. Waszą rozmowę przerwie jeden z ludzi Faustina, który zabiera was do rezydencji szefa. Tam oboje przeżywają "tortury", na końcu Roman zostaje postrzelony w brzuch. Od tej pory jesteś winien parę przysług Mikhailowi. Musisz skołować radiowóz. Akurat przypadkiem, gdy pójdziesz wzdłuż ulicy, zatrzyma się jeden z patroli. Gdy policjanci opuszczą maszynę, pożycz ją sobie. Twoim następnym zadaniem jest przejęcie vana wyładowanego telewizorami, niestety kompan Faustina, Dimitri, nie sprecyzował dokładnie jak wygląda ten van. Tak więc masz do wyboru trzy pojazdy. Aby zatrzymać któryś z nich, włącz syrenę policyjną i podjedź przed jego maskę, a następnie wysiądź i podejdź do kierowcy. Jeśli okaże się, że nie trafiłeś na vana z towarem, bierz się za następny. Gdy już zlokalizujesz odpowiedniego vana, zabij kierowcę i pasażera, którzy zaczną strzelać. Po małej rozróbie, zabieraj wóz i udaj się do wyznaczonej kryjówki.

Nagroda: 200$« Mikhail Faustin »

Do You Have Protection?

Stopień trudności: 0/5

Faustin jest trochę odurzony przez narkotyki i ma ochotę wszystkich pozabijać. Przypomniało mu się, że trzeba ściągnąć haracz od pobliskiego sexshopu. Zabierz Dimitriego i jedźcie na miejsce. Tam okaże się, że szef jest na ważnym spotkaniu, które niestety musimy przerwać. Niestety koleś nie jest taki skłonny do zapłaty, więc trzeba go postraszyć. Kiedy Dimitri da znać, wyceluj w gościa, ALE GO NIE ZABIJAJ. Następnie, gościowi, który jest pośrodku, trzeba jedynie PRZESTRZELIĆ NOGĘ. Jest to ważne, gdyż wiele osób zabija w tym momencie właściciela, przez co misja zostaje uznana za niezaliczoną. Po udanej akcji, Dimitri Rascalov zabiera nas na nietypowe zakupy. Pokazuje nam, gdzie znajduje się Ammunation i funduje mały prezent. Wejdź do środka i kup sobie Micro SMG z amunicją oraz kamizelkę kuloodporną.

Nagroda: 400$


Final Destination

Stopień trudności: 2/5

Faustin jest zdenerwowany, gdyż ktoś na niego sypie federalnym, którzy depczą mu po piętach. Uważa on, że wtyczką jest Lenny, którego trzeba natychmiast zgładzić. Jest to syn wpływowego człowieka, lecz Mikhail się z tym nie liczy i wysyła tam Niko. Ruszaj do zaznaczonego na mapie przystanku kolejki naziemnej. Zabij najpierw ochroniarza naszego celu, następnie ruszaj w pogoń za właściwym celem. Bierz jakiekolwiek auto, dogoń zbiega i zacznij strzelać w jego pojazd korzystając z drive-by. Jeśli trafisz go w głowę, zginie na miejscu, w innym wypadku musisz strzelać póki jego pojazd się nie zapali. Jeśli wyskoczy z niego, dobij go.

Nagroda: 500$


No Love Lost

Stopień trudności: 3/5

Jest to pierwsza trudniejsza misja w grze. Dobrze by było, gdybyś najpierw zaopatrzył się w kamizelkę kuloodporną. Faustin jest niezadowolony z zachowania córki, która wyprowadziła się z domu i spotyka się z nieodpowiednim gościem, więc każe ją przyprowadzić, a jego kolesia zabić. Jedź na wyznaczone miejsce. Niestety harleyowiec nawrzuca nam trochę, a następnie ucieknie. Nie ma na co czekać, wskakuj na podstawione PCJ-600 i goń go. Nie ma sensu strzelać w drodze, gdyż i tak ciężko jest go trafić. Po pewnym czasie, dołączy do niego kilku kolegów. Jedź za nimi, póki nie zatrzymają się na placyku. Schowaj się za czymś, a następnie powybijaj ich po kolei.

Nagroda: 600$« Little Jacob »

Shadow

Stopień trudności: 2+/5

Już na początku misji spotykamy się z Badmanem, który jest wkurzony obecną sytuacją. Lokalni dilerzy wprowadzili się na jego teren i nie płacą mu jego części. Prosi Cię, abyś sie ich wszystkich pozbył. Udaj się w wyznaczone miejsce, a następnie śledź jednego z dilerów. Staraj się nie podchodzić zbyt blisko, gdyż koleś może się spłoszyć i zacznie biec. Jeśli tak się stanie, nic straconego, po prostu oboje trochę poćwiczycie. Gdy koleś wejdzie do budynku, wchodź po schodach dopóki nie znajdziecie się na jednym piętrze. Przygotuj się do strzelaniny, po czym wejdź do mieszkania i jak najszybciej zabij wszystkich będących tam gości. Na dobrą sprawę, jest to pierwsza trudniejsza strzelanina, która może sprawić, że powtórzysz misję.

Nagroda: 250$« Roman Bellic »

Logging On

Stopień trudności: 2/5

Roman szpanuje serfowaniem w sieci i zachęca Niko, aby ten także się zalogował w sieci. Po zapoznaniu się z nowym znajomym, Brucie'm Kibbutzem, udaj się do pobliskiej kawiarenki internetowej zaznaczonej na mapie znaczkiem @. Wejdź do środka, porozmawiaj z właścicielką, po czym skorzystaj z któregoś ze stanowisk. Zaloguj się, załóż konto email (eyefind mail). Sprawdź wiadomość("Check mail") i odpowiedz na nią pozytywnie(zielona minka). Możesz się już wylogować. Po wyjściu z kawiarenki zadzwoni do Ciebie Twój kuzyn i dostaniesz zlecenie od Bruciego. Skorzystaj jeszcze raz z kawiarenki, włącz przeglądarkę i sprawdź wiadomości. Odpisz pozytywnie na maila od Bruci'ego, który prosi Cię abyś ukradł dla niego pewien samochód. Po udanym przejęciu pojazdu, zawieź go do garażu Kibbutza.

Nagroda: w zależności od uszkodzeń pojazdu, do 1350$« Mikhail Faustin »

Rigged to Blow

Stopień trudności: 1/5

Faustin przygotował następny prezent dla swojego dłużnika. Tym razem Niko ma zawieźć pewną ciężarówkę na wskazane miejsce w dzielnicy Bohan. Po tym, jak dostaniesz się do wozu, Niko zadzwoni do szefa, od którego dowie się, że pojazd został naszpikowany materiałami wybuchowymi. Aby przedwcześnie nie zdetonować ładunku, jedź ostrożnie i próbuj nie zwracać uwagi policji. W końcu, wjedź do warsztatu, włącz zapalnik i uciekaj jak najdalej możesz. Po obejrzeniu ładnego wybuchu, oddal się od miejsca zbrodni, aby Niko mógł zadzwonić do Faustina.

Nagroda: 700$« Brucie Kibbutz »

Search and Delete

Stopień trudności: 1+/5

Brucie'mu zależy, aby pozbyć się pewnego kolesia. Jednak informacje o nim dostępne są tylko w kartotece policyjnej. Aby się do niej dostać, trzeba skorzystać z komputera w radiowozie. W związku z tym musisz jakiś ukraść. Jeśli nie ma żadnego w pobliżu, zadzwoń pod numer 911, następnie naciśnij 1, aby wezwać funkcjonariuszy. Jak już ukradniesz ten pojazd, pozbądź się pierwszego lub drugiego poziomu poszukiwań. W wolnej chwili zatrzymaj się pojazdem i naciśnij L1/LB, aby dostać się do bazy. Następnie zgodnie z poleceniami, wprowadź dane: LYLE RIVAS(wystarczy jedna fraza). W końcu cel zostanie namierzony na Twoim GPS-ie. Ruszaj do wyznaczonego miejsca i goń swój cel. Teraz należy już jedynie zabić gościa w dowolny sposób, najlepiej jest jednak zniszczyć jego pojazd przez drive-by.

Nagroda: 3500$Easy As Can Be

Stopień trudności: 2+/5

Pamiętasz gościa, którego zabiłeś w poprzedniej misji dla Brucie'go? Teraz musisz przyprowadzić jego auto do warsztatu. Jedź więc do wyznaczonego miejsca i wsiądź do auta. Ale żeby nie było zbyt łatwo, wokół Ciebie pojawią się ludzie Rivasa. Masz tutaj wybór. Możesz wysiąść z samochodu i pozabijać przybywających wrogów, aby potem spokojnie pojechać do garażu lub też wyjechać z alejki na ulicę i uciekając przed przeciwnikami, dotrzeć do warsztatu - przy odrobinie szczęścia, strzały wrogów nie spowodują zapalenia się pojazdu. W każdym bądź razie, obojętnie którą metodę wybierzesz, po dotarciu do warsztatu misja zostanie zakończona a Ty dostaniesz kolejną dobrą zapłatę.

Nagroda: 3500$« Dimitri Rascalov »

The Master and the Molotov

Stopień trudności: 3/5

Dimitri uznał, iż Faustin posunął się za daleko, zlecając zabójstwo syna Petrovica i może to spowodować spore kłopoty jego ludziom. Jedynym wyjściem wg. niego, jest zabicie Mikhaila, lecz on sam z powodu sentymentu i starej przyjaźni, nie może tego zrobić. Dostajesz więc kolejną brudną robotę. Po rozmowie z Dimitrim, jedź do restauracji Perestroika. Przed misją zaopatrz się w sporą ilość amunicji, lecz nie martw się o kamizelkę, gdyż ta zostanie nam dostarczona przez zleceniodawce. Jeśli chcesz opróżnić trochę lokal, zabij jednego z ochroniarzy na zewnątrz. Po tym, jak tłum ludzi wybiegnie z klubu, wejdź tam i poczekaj na krótki przerywnik o tym, jaki to Faustin jest niezadowolony z tej zdrady. Następnie czeka cię niezła strzelanina. Chowaj za czym się da i pozabijaj obstawę naszego celu. Gdy już dopadniesz go na pobliskim dachu, pozbaw go życia.

Nagroda: brak


Russian Revolution

Stopień trudności: 4/5

Dimitri umawia się z Niko na odbiór pieniędzy za zabójstwo Faustina w starym magazynie. Zanim tam wyruszysz, poczekaj na telefon od dobrego kumpla, Little Jacoba, który oferuje swoją pomoc. Wyrusz na ustalone miejsce i spotkaj się z rastamanem. Przyda Ci się sporo amunicji, więc po drodze zahacz o Ammunation. Jak można się było domyśleć, wszystko było ustawione. Na miejscu pojawił się także Mr. Bulgarin, któremu Niko od czasów wojny, wisiał sporą sumkę. Rozpoczyna się wielka strzelanina, gdyż do hangaru wlatują ludzie Bulgarina. Mimo liczebnej przewagi przeciwników, jeśli będziesz ciągle się za czymś krył, wyjdziesz cało z tej opresji. Jakby co, w pokoiku po prawej stronie można znaleźć apteczkę. Jakby to było mało, przed wejściem do hangaru zebrała się spora grupa policjantów. Zastrzel kilku i zdobądź jakiś pojazd, którym mógłbyś oddalić się z miejsca zdarzenia. Gdy zgubisz pościg, odwieź naszego kumpla do Homebrew Cafe. Po chwili otrzymasz telefon od Romana, że musicie się szybko spotkać.

Nagroda: brak« Roman Bellic »

Roman's Sorrow

Stopień trudności: 0/5

Roman spanikował, po tym jak się dowiedział, co się stało i kto zawitał do Liberty. Niko zapewnia go, że wszystko będzie w porządku i sam myśli o zemście. Kuzyn tymczasowo wybija mu to z głowy i proponuje, aby rozpoczęli nowe życie gdzieś indziej. Niko zgadza się z tą propozycją i udają się wspólnie do ich mieszkania. Na miejscu okazało się, że ich dom został podpalony. Zrozpaczony Roman tłumaczy, że zostawił w środku pierścionek zaręczynowy dla Mallorie. Wydaje się, że jedyne co im pozostało, to firma taksówkarska. Nic bardziej mylnego, gdyż budynek również stoi w ogniu... Załamany Roman prosi swoją kobietę, aby ta znalazła im lokum w nowej dzielnicy - Bohanie. Już w nowym mieszkaniu Niko zaprzysięga się zemścić.

Nagroda: brak

Część druga - Bohan
Kolejność wykonywania misji, może trochę różnić się od przedstawionego niżej schematu, gdyż często sami wybieramy od kogo najpierw chcemy zrobić misje.


« Brucie »

Out of the Closet

Stopień trudności: 1/5

Jak się okazało, kuzyn gościa, którego zabiłeś w misji Search and Delete, jest winny kasę Brucie'emu. Aby odebrać tą kasę, Roman z Brucie'em wpadają na genialny pomysł. Ponieważ ten kuzyn jest gejem, Niko musi się z nim umówić na randkę, poprzez portal love-meet.net. Początkowo Niko odmawia, lecz gdy zostaje wspomniana kwestia zapłaty, zmienia zdanie. Po filmiku udaj się do pobliskiej kawiarenki, wejdź na strone love-meet.net (powinien na stronie startowej znajdować się do nich banner). Następnie wybierz dział facetów("Males") i znajdź gościa o nicku French Tom. Gdy już się z nim umówisz(przycisk "Date"), musisz poczekać parę godzin, zanim Ci odpisze. Wróć za parę godzin i sprawdź ponownie skrzynkę pocztową. Powinna tam być informacja, że Tom chętnie się z tobą spotka w 69th Street Diner w Hove Beach. Odpisz mu pozytywnie i czekaj, aż na radarze pojawi się ikonka serduszka. Udaj się wtedy do restauracji, pogadaj chwilę z gościem, następnie wstań i po prostu go zabij.

Nagroda: 3500$


No. 1

Stopień trudności: 2/5

W końcu jakaś misja typowo wyścigowa. Brucie postanawia wystartować w wyścigu ulicznym, lecz jego auto nawaliło i trzeba skombinować nowe. Po krótkim telefonie, twój przyjaciel dostaje pozwolenie na zgarnięcie Cometa jego znajomego. Udaj się czym prędzej po niego, a następnie rusz na linię startu. Pierwszy wyścig jest stosunkowo prosty. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Nie wchodź w zakręty przy dużej szybkości, gdyż po prostu z niego wylecisz. Nie zgub się na trasie, jedź tak, jak wskazują checkpointy. Mimo, że Twoi przeciwnicy nie są mistrzami kierownicy, nie lekceważ ich. Po wygranym wyścigu odwieź kumpla do domu, a ten podaruje ci te auto. Co z tego, że nie jest jego? Jest już Twoje i to się liczy.

Nagroda: 3500$« Manny Escuela »

Escuela of the Streets

Stopień trudności: 2+/5

Mallorie przedstawia nas nowemu pracodawcy, Manny'emu. Jest to prawdopodobnie hiphopowiec, którego poznajemy, gdy kręci swój teledysk. Jak się chwilę później okazuje, Manny pragnie "oczyścić ulice ze wszelkiego brudu", oczywiście nie w znaczeniu dosłownym. Chodzi mu o dealerów narkotyków. Oczywiście sam rąk nie pobrudzi, więc wysyła nas, abyśmy śledzili jednego z nich. Nie jedź zbyt blisko niego, gdyż nie może Cię zauważyć. Gdy już dotrzecie do magazynu, gdzie schował sie koleś, Manny poinformuje Cię, że masz zabić wszystkich w środku. Aby się tam dostać rozwal zamek w drzwiach lub podjedź samochodem obok okna, zbij je i wskocz do środka. Na miejscu już nie ma ustalonych reguł. Po prostu zabij wszystko co się rusza. Gdy już to Ci się uda, wyjdź przez drzwi na zewnątrz, gdzie spotkasz swojego szefa, który przybył ze swoim operatorem kamery, aby uwiecznić "jego działania" w oczyszczaniu ulic.

Nagroda: 1000$


Streets Sweeper

Stopień trudności: 2/5

Następna mało skomplikowana misja, w której musimy zabić garstkę dilerów. Zanim jednak dowiesz się o co chodzi, Manny przedstawi Ci oficera McReary, który pojawi się jeszcze później. Teraz udaj się do wyznaczonego miejsca, a tam pozbądź się dwóch ludzi na zewnątrz garażu. Następnych dwóch zacznie uciekać samochodem, więc goń ich. Twoi przeciwnicy nie jeżdżą zbyt dobrze, więc powinieneś szybko ich dorwać.

Nagroda: 1100$« Elizabeta Torres »

Luck of the Irish

Stopień trudności: 2/5

Dziewczyna Romana przedstawia nas kolejnemu pracodawcy. Tym razem jest to kobieta, która przy okazji przedstawia nas Patrick'owi McReary. Facet ten jest ustawiony na transakcje, ale Elizabeta nie ufa gościom, z którym ma się spotkać Packie. Twoim zadaniem będzie pilnowanie go podczas dealu. Jedź z nim na miejsce, a następnie wejdź na dach pobliskiego budynku i zgarnij snajperkę, która tam leży. Naceluj na miejsce akcji i czekaj, aż ktoś zaatakuje Patricka. Gdy już tak się stanie, eliminuj po kolei wszystkich wrogów. Pilnuj też Packiego, gdyż po jakimś czasie zaatakuje go koleś w walce wręcz. Zabij go i pomóż mu(nie schodź na dół), a następnie pozbądź się ostatnich ludzi, którzy wybiegają zza rogu i próbują uciec ciężarówką.

Nagroda: 1500$


Blow Your Cover

Stopień trudności: 3/5

Twoja szefowa wyprawia niezłą imprezę, na której poznajesz dwie nowe postacie. Są to diler Johnny, który posiada sporo towaru, który ma niedługo opchnąć oraz Playboy X. Udaj się z nimi na miejsce wymiany, aby służyć jako wsparcie. To jest bez wątpienia pierwsza z trudnych misji w grze. Przed jej rozpoczęciem udaj się do sklepu z bronią, kup kamizelkę, dobrą broń i maksymalnie dużo amunicji do niej. Jak się szybko okaże, jest to zasadzka agentów LCPD. Od tej chwili musisz bronić siebie i Playboy'a za wszelką cenę. Zabij przeciwników koło siebie i ruszaj na klatkę schodową, a następnie powoli w górę. Odział specjalny będzie dobrze walczyć(z zaskoczenia), więc bądź na to przygotowany. Po dotarciu na dach - tak samo - chowając się za osłonami, prowadź przerywany ogień. Wraz z postępem czyszczenia okolicy, będziesz posuwał się coraz to dalej. Na dachu będzie znajdować się kamizelka, z której możesz oczywiście skorzystać. Teraz znów walka na klatce schodowej. Schodząc coraz to niżej, zabijaj napotkanych oponentów. Po dotarciu na sam dół, zdobądź jakikolwiek pojazd i uciekaj nim przed policją. Masz trzeci poziom poszukiwania, więc nie będzie to takie proste. Staraj się jeździć tak, aby często zmieniać kierunek jazdy(policja nie jedzie za Tobą, tylko w miejsce gdzie ostatnio byłeś zauważony - korzystaj z tego) a szybko pozbędziesz się niepotrzebnego towarzystwa. Teraz pozostaje Ci tylko odwieźć znajomego do apartamentu na Algoquin(nowa wyspa wzorowana na Manhattanie).

Nagroda: 2000$ + dostęp do Algoquin« Manny Escuela »

The Puerto Rican Connection

Stopień trudności: 1+/5

Manny chce pozbyć się kolejnych kilku gości, tym razem takich, którzy źle o nim mówili, łagodnie ujmując. Udaj się do wyznaczonego miejsca. Tam okaże się, że osoby, których szukasz, wsiadły do kolejki naziemnej. W związku z tym musisz ich śledzić, póki nie wysiądą. Jedź tak, abyś nie zgubił pociągu. Jak już dotrzesz na stację w Schottler, przyczaj się na nich gdzieś przy schodach, a potem po prostu zabij tych trzech gości.

Nagroda: 1500$« Elizabeta Torres »

The Snow Storm

Stopień trudności: 4/5

Elizabete zastajemy w trakcie porządnej kłótni z Little Jacob'em. Uważa ona, że Jacob wystawił ją, przez co konkurencyjni dilerzy zgarnęli sporo jej towaru. Aby załagodzić sprawę, towar trzeba odzyskać, ale kto to zrobi? Oczywiście Niko.. Narkotyki znajdują się w starym budynku szpitala na Colony Island. Udaj się tam, a następnie zabij dwóch gości przed wejściem. Poruszaj się wgłąb budynku, zdejmuj przeciwników na ziemi i na dachu. Nie daj się zaskoczyć, bo mogą być za każdym rogiem, używaj radaru. Gdy już dotrzesz do pomieszczanie, gdzie znajduje się koka Elizabety, zabierz ją, a przy okazji kamizelkę i wycofuj się. Niestety oddział N.O.O.S.E. również dowiedział się o tych narkotykach i masz teraz spore towarzystwo. Wróć tak jak doszedłeś do końca, ale uważaj na funkcjonariuszy. Gdy już zabijesz wszystkich po drodze, wsiadaj do pobliskiego Bobcata albo biegnij w prawo, w stronę wody, gdzie powinien znajdować się Jetmax. Masz 3 gwiazdki, więc ucieczka nie będzie tak prosta. Jednak, gdy już Ci się to uda, jedź na spotkanie z Little Jacobem. Tam okaże się, że Michelle była taka łatwa, gdyż pracowała dla rządu, a jej zadaniem było pilnowanie Niko. Dodatkowo informuje, że policja jest już gotowa, żeby przymknąć Elizabetę, więc Niko musi oddać jej dragi.. Ach te kobiety...

Nagroda: 2500$


Have a Heart

Stopień trudności: 1/5

Elizabeta panikuje, gdyż wie, że policja depcze jej już po piętach i nie wie co ma zrobić. Nagle do jej mieszkania puka Manny i jego kamerzysta Jay, którzy nagrywają kolejny materiał do swojego filmu. Escuela nie przebiera w słowach i szydzi z dilerki, każe jej zostawić jego ludzi w spokoju. Szkoda, że kolesie nie wiedzieli, że panna jest w złym nastroju, gdyż ta, niewiele myśląc, strzela obu w głowę. I co teraz? Trzeba się pozbyć ciał. Elizabeta twierdzi, że zna lekarza, który może się nimi zająć. Jedź załadowanym Voodoo do wyznaczonego miejsca. Uważaj tylko na bagażnik, gdyż zbyt duże uszkodzenia mogą sprawić, że się otworzy, a te trupy w środku zbudzą uwagę policji. Na miejscu doktor stwierdza, że chętnie przyjmie ciała, gdyż i tak sprzeda ich organy..

Nagroda: 3000$

 

Algonquin


Kolejność wykonywania misji może trochę różnić się od tej podanej niżej, ponieważ często sami wybieracie u którego zleceniodawcy najpierw je zrobić.

Francis McReary ( ? )

Call and Collect

Po wykonaniu jednej z misji dostaniesz telefon od nieznajomego. Znajdź wtedy na radarze ikonkę znaku zapytania i udaj się w to miejsce. Owym nieznajomym okaże się być gliniarz - Francis McReary. Musisz zabić pewną osobę która go szantażuje. Udaj się na miejsce gdzie znajduje się ten człowiek. Od Francisa otrzymasz numer telefonu komórkowego poszukiwanej osoby. Gdy będziesz na miejscu zadzwoń właśnie pod ten numer ( 843-555-0124) i rozejrzyj się po okolicy szukając osoby która rozmawia przez komórkę. Ułatwię ci zadanie - ma kaptur i stoi nieopodal budki z hotdogami. Gdy zbliżysz się do niego zacznie uciekać - wyjmij broń i zabij go. Teraz weź to co mu wypadło i odwieź do twojego zleceniodawcy. +1000$

Playboy X ( X )

Destruction for Beginners

Playboy'owi przeszkadzają pewni ludzie znajdujący się na budowie. Weź broń pozostawioną w samochodzie i zestrzel trzech stojących na żurawiach. Teraz wyjmij karabin i idź w głąb budowli, wykańczając przy tym kolejnych przeciwników i chowając się za różnymi przedmiotami. Gdy szczęśliwie uda ci się rozwalić wszystkich i zostanie ostatni wyjmij snajperkę i zestrzel go. +6500$

Dwayne ( D )

Ruff Rider

Dwayne był przyjacielem i wspólnikiem w interesie z Playboy'em. Jednak trafił do więzienia, a teraz gdy z niego wyszedł wszystko trochę się skomplikowało...
W czasie cutscenki Dwayne powita cię z bronią w ręce. Widać, że jest zdenerwowany. Okazuje się, że po wyjściu z więzienia stracił wszystko: forsę, dziewczynę, domy, samochody, a jego dawny przyjaciel Playboy nie chce go przyjąć spowrotem do interesu. Niko ofiarowuje mu swoją pomoc.
Udaj się w wyznaczone miejsce. Dawna dziewczyna Dwayna stoi tam z jakimś kolesiem, który w trakcie rozmowy wyjmie broń, strzeli do Niko i zacznie zwiewać na motorze. Teraz masz wybór - zabić stojącą przed tobą dziewczynę, albo odejść pozostawiając ją przy życiu. Nie zastanawiaj się nad tym zbyt długo, bo zwieje ci tamten koleś. Cokolwiek wybierzesz wsiadaj na podstawiony motor i ścigaj go. Zastrzel go, albo strąć, a gdy będzie martwy zabierz forsę należącą do Dwayna i odwieź mu ją. Misja zakończona. +6000$

Undress to kill

Udaj się do klubu striptizerskiego w Bohan. Wejdź do środka. Będziesz musiał zabić trzech gości. Niestety nie masz ich zaznaczonych na radarze, więc musisz podejść do dwóch gadających ze sobą ludzi - stojących przed tobą, by zdobyć informacje. Wyjawią, że jeden siedzi w pomieszczeniu zaraz obok wejścia. Wejdź tam i zabij go ( uważaj, bo ma AK47 ). Teraz zastrzel wszystkich strzelających do ciebie ochroniarzy i podążaj do zaznaczonych punktów na mapie. Wyjdź z klubu tylnym wyjściem. Zauważysz zaznaczony wóz w którym poruszają się cele do sprzątnięcia. Nie zwlekaj tylko strzel kierowcy w głowę, a potem zabij pasażera. Gdyby jednak zwiali ci bierz podstawiony wóz ( Coquette ), dogoń i zabij ich. Gdy będą martwi zakończysz zadanie +6250$

Playboy X ( X )

Photo Shoot

W czasie trwania cutscenki Playboy powie ci byś uciszył jednego kolesia. Najpierw jednak trzeba zrobić mu zdjęcie. Playboy do ci nową komórkę w której jest aparat. Udaj się na miejsce. Wyjmij telefon, wybierz opcję "Camera" i zrób zdjęcie trzem stojącym w grupce osobom ( na środku boiska ), nie zbliżając się do nich zbytnio ( użyj zoomu ). Gdy cykniesz fotkę wyślij ją do Playboy'a ( send ). Następnie Playboy oddzwoni do ciebie. Teraz zabij Marlona który jest ubrany w żółtą kurtkę. Gdy będzie martwy zwiewaj stamtąd, bo zaatakuje cię reszta gangu. +6750$

Francis McReary ( Fm )

Final Interview

Tym razem z Francis'em spotykamy się na komisariacie. Francis ma problem, zawadza mu pewien człowiek którego musisz wyeliminować. Jednak nie będzie łatwo. Tym razem gość jest znany, bogaty i ma wielu ochroniarzy. Jednym słowem jest niedostępny. No ale, jak wiadomo nie ma rzeczy nie możliwych. Udaj się więc do kafejki internetowej, bo w internecie można znaleźć wszytko ; >
Usiądź przy jednym z komputerów. Kliknij "Web". Teraz zjedź na dół strony. Znajdź ogłoszenie z napisem "Need legal help?" ze zdjęciem Tom'a Goldberga - twojego celu. Kliknij na nie. Teraz u góry strony po prawej znajdziesz zakładkę "Carrers". Kliknij w nią. Teraz kliknij "Submit Resume". Pokażą ci się wymagania i informacje o pracy, nie czytaj ich tylko zjedź na sam dół strony i znowu kliknij "Submit resume". Teraz wyloguj się i wyjdź z kafejki internetowej. Zakończyłeś pierwszy etap misji.
Po rozmowie z Francisem dostaniesz sms'a od agencji do której złożyłeś podanie. Teraz musisz czekać na telefon właśnie od tej organizacji. Gdy wreszcie zadzwonią, będziesz miał ustaloną datę i godzinę spotkania z Tom'em i zostanie to dodane do twojego organizera. Jeżeli nie chce ci się czekać, pojedź do Pay'n'spray, zapisz grę, lub zrób inne misje. Pamiętaj jednak, że przed spotkaniem musisz ubrać się w jakieś ładne ciuchy - w tym celu udaj się do Persusa po garnitur. Gdy na mapie pojawi się ikonka białego krawata - udaj się w to miejsce, gdyż właśnie tak oznaczone jest spotkanie z Goldbergiem. Wejdź do środka budynku i podejdź do sekretarki. Teraz idź za nią - zaprowadzi cię ona do biura Tom'a. Wejdź tam, a Niko usiądzie na krześle i zacznie rozmawiać z naszym celem. Gdy znudzi ci się jego gadka naciśnij "LB" by wstać z krzesła. Teraz wyjmij broń, zakończ żywota Tom'a i zabierz czarną teczkę z jego biurka. Teraz do zabicia jest kilku ochroniarzy, załatw ich. Prawdopodobnie po wyjściu z budynku będziesz miał trzy gwiazdki wanted lvl. Wsiadaj więc do wozu, zgub policję i odwieź teczkę do Francis'a. Niestety tylko 1000$ nagrody.

Roman

Hostile Negotiation

Przed misją kilka razy zadzwoni do ciebie Mallorie, martwiąc się, że Roman gdzieś przepadł. Po tych telefonach niespodziewanie dostaniesz wiadomość od Dimitri'ego ze zdjęciem twojego kuzyna - związanego i nieprzytomnego. Czym prędzej udaj się w wyznaczone miejsce w Bohan, uzbrojony i opancerzony po zęby.
Wrogów do zabicia jest tam cała masa - ukryj się za czymś, wyjmij broń i zabij najpierw tych najbliżej ciebie. Po oddaniu pierwszych strzałów znajdziesz się pod ostrzałem. Niezwłocznie eliminuj następnych przeciwników. Szczególnie uważaj na tych strzelających do ciebie z góry. Po drodze weź apteczkę. Gdy załatwisz wszystkich na dole, nie wychodź od razu na pierwsze piętro, tylko właśnie z tego poziomu wyeliminuj kolejnych wrogów. Gdy załatwisz wszystkich widocznych z partera udaj się ostrożnie na pierwsze piętro, uważając czy kogoś nie przeoczyłeś. Na tym piętrze, zaraz obok schodów prowadzących na wyższe piętro znajdziesz kamizelkę kuloodporną - weź ją. Wyjdź po schodach i popatrz w lewo - czeka tam cała masa wrogów! Ukryj się za czymś i rozwal ich. Gdy będziesz na miejscu, gdzie przed chwilą znajdowali się twoi wrogowie, na metalowej belce pojawią się trzej przeciwnicy - ostrzelaj ich. Teraz idź na kolejne piętro, po schodach zestrzeliwując przy tym wrogów stojących na dachu. Na ostatnim piętrze także załatw nieprzyjacieli - ostatni ma kamizelkę kuloodporną. Teraz wejdź do pomieszczenia nieopodal. Ujrzysz niezbyt ciekawy widok - ostatni z oprawców trzyma przy głowie twojego kuzyna gnata. Użyj swobodnego celowania ( nie autocelowania) i załatw go celnym strzałem w głowę, lub strzel wtedy gdy wyciągnie rękę by cię postrzelić. Jeżeli Romanowi nic się nie stanie wyjdź za nim z budynku tylnymi schodami na zewnątrz. Wejdź do podstawionego Bobcata i odwieź Romana do kryjówki w Bohan.
Po drodze pogadasz z nim, okaże się, że wydał pieniądze Dimitri'ego na nowe wozy w firmie. Po dowiezieniu go do kryjówki zobaczysz jeszcze jedną cutscenkę. Na jej koniec Roman dziękuje Niko za wszystko.

Francis McReary ( Fm )

Holland Nights

Francis wyznaczył dla ciebie kolejną osobę do zabicia. Tym razem jest to jeden z członków gangu - diler. Udaj się w zaznaczone miejsce. Do zabicia jest niejaki Clarence ukrywający się w środku budynku strzeżonego przez gangsterów. Stoi on na jednym z balkonów, jednak nie uda ci się go załatwić strzelając do niego teraz, gdyż umknie ci zanim go postrzelisz. Znajdź wejście do budynku i idź na kolejne piętra. Dopiero na trzecim napotkasz opór w postaci dwóch gangsterów - zabij ich i weź zostawioną tam apteczkę. Na kolejnym piętrze też czają się wrogowie, zrób z nimi porządek. Teraz wyjdź na zewnątrz i załatw tam wszystkich. Znajdź schody prowadzące na podwyższenie budynku. Czeka tam Clarence - nie strzelaj tylko podejdź do niego. Po rozmowie będziesz miał wybór - zabić go, lub oszczędzić. Cokolwiek wybierzesz zbieraj się jak najszybciej z budynku bo dostaniesz dwie gwiazdki wanted lvl. Zejdź ze dwa piętra w dół, zabij policję, weź apteczkę i wyskocz na dół przez barierkę. Stracisz trochę życia, ale tak jest łatwiej. Teraz idź do wozu i zgub policję. +5000$

Lure

Francis nie jest zbytnio zadowolony co do tego jak wykonaliśmy ostatnią robotę, ale szybko przechodzi do rzeczy - znów trzeba załatwić pewną niewygodną osobę. Jedź do zaznaczonego auta po naboje do snajperki. Wejdź do niego by je zabrać. Jedź teraz do celu, gdzie ukrywa się człowiek do zabicia. Wejdź do oznaczonego budynku i idź na samą górę po schodach. Stań w określonym miejscu. Niestety cel siedzi na kanapie obok okna. Należy go sprowokować aby podszedł do miejsca gdzie będziemy mogli go zastrzelić. W tym celu wyjmij telefon i zadzwoń pod numer: 545-555-0122. Gdy tylko odbierze telefon rozłącz się, wyjmij karabin snajperski i oddaj celny strzał w głowę ofiary. Teraz tylko zejdź z budynku. +5000$

Playboy X ( X )

The Holland Play

W czasie cutscenki Playboy zacznie mówić, że niezbyt podoba mu się wtrącanie Dwayne'a w jego interesy. W końcu Playboy uzna, że najlepszym rozwiązaniem jest zabicie go. Jednak on sam nie może tego zrobić, prosi więc o to Niko. On jednak jest przyjacielem Dwayna i nie zgadza się na to. Playboy obiecuje dać mu dużo forsy jeśli to zrobi. Po zakończeniu cutscenki pierwszy etap misji zakończony. W pewnych odstępach czasu dostaniesz dwa telefony - jeden od Dwayne'a, a drugi od Playboy'a. Pomogą ci w wyborze ostatecznej decyzji. W końcu na radarze pojawią się dwie ikonki - D (Dwayne) i X ( Playboy X ). teraz musisz zdecydować kogo chcesz zabić. Nie ma tutaj konkretnej rady - po prostu zabij tego którego darzysz mniejszą sympatią - ja osobiście zabiłem Playboy'a. Gdy już dokonasz wyboru udaj się w odpowiedni punkt na mapie.

D - wybór zabicia Dwayne'a
Pojedź w wyznaczone miejsce i wejdź do budynku. Teraz idź po schodach na pierwsze piętro do mieszkania Dwayne'a. Niko rozwali drzwi i wejdzie do środka. Zaatakuje cię tam jeden menel z kijem baseball'owym, załatw go. Teraz idź dalej, w głąb mieszkania, aż dojdziesz do Dwayne'a - nie ma broni więc zabij go. +25000$

X - wybór zabicia Playboy'a
Udaj się do jego mieszkania. Po rozmowie w której Niko oświadcza, że nie zabije Dwayne'a, a jego, Niko schowa się za jedną ze ścian, gdyż strażnicy Playboy'a zaatakują go. Rozwal dwóch, którzy są naprzeciw ciebie. Następni dwaj ukrywają się po lewej stronie mieszkania. Zastrzel ich i idź na balkon, Playboy przeskoczy na inny budynek i będzie schodził schodami na dół - podążaj za nim. Gdy będziesz na ulicy zaatakują się ochroniarze jadący w Patriocie - ich też załatw. Teraz pozostaje tylko dogonić Playboy'a i oddać serię strzałów w jego głowę. Gdy będzie martwy zakończysz misję. W nagrodę dostaniesz jego odbajerzoną chatę, z małą niespodzianką w postaci unikalnych ciuchów ; )

U.L.Paper ( ? lub U )

Wrong is right

Pamiętasz wcześniejszy telefon od Michele - twojej byłej dziewczyny? Po rozmowie na radarze ukazał ci się znak zapytania ( ? ). Gdy tam pojedziesz przed budynkiem spotkasz właśnie Michele - a właściwie jak się okazuje w czasie cutscenki, Karen. Pracuje ona dla rządowej agencji U.L.Paper ( United Liberty Paper ), zajmującej się walką z terroryzmem, obroną kraju itp. Zadaniem Karen było obserwowanie cię.
Przejdźmy jednak do misji - musisz teraz popracować dla wyżej wymienionej agencji, a twoim pierwszym celem będzie Oleg Minkov. Aby go odnaleźć udaj się do jego apartamentu zaznaczonego na radarze. Nie ma go w domu - wejdź do środka i włącz laptopa stojącego nieopodal na stoliku. Sprawdź wszystkie trzy e-maile. Teraz wyłącz komputer, wyjdź z domu, weź wóz i jedź do zaznaczonego sklepu jubilerskiego. W samochodzie przed tobą czeka Oleg, który zorientuje się, że go śledzisz. Ruszaj więc za nim w pościg. Będzie kluczyć po różnych uliczkach w Algonquin - w jednej z nich zatarasuje ci drogę, więc objedź ją ulicą obok. Strzelaj gdy tylko wóz będzie w zasięgu, aż w końcu go rozwalisz i zakończysz zlecenie. +6500$

Portrait of a killer

Znowu musisz kogoś załatwić. Po cutscence poczekaj chwilę na wiadomość ze zdjęciem ofiary. Tym razem jest to niejaki Adam Dimayev. By go odnaleźć potrzebujesz policyjnego komputera znajdującego się w radiowozach. Jeżeli nie ma żadnego pod ręką zadzwoń pod numer "911" i wybierz opcję "1" by wezwać policję. Teraz ukradnij radiowóz, zgub ich i wejdź do wspomnianego już policyjnego komputera ( LB ). Wybierz opcję "Search police records", a potem daj "Search by photo". Gdy pojawi się zdjęcie potwierdź je wybierając "Select" i daj "Locate" by go namierzyć. Teraz jedź w wyznaczone miejsce. Nie będzie łatwo - twojego celu pilnuje cała masa uzbrojonych po zęby ochroniarzy. Ukryj się gdzieś w pobliżu za wozem, wyjmij dobrą broń i zacznij ostrzał. Czterech stoi na dole koło samochodów, a reszta jest wyżej. Załatw ich wszystkich. Następni czają się u góry i z tej wysokości ich nie wykończysz. Wespnij się na taką jakby budkę po kontenerach na śmieci i podskocz tak by Niko jedynie złapał się ściany. Teraz wyczuj moment kiedy ochroniarze wyżej nie będą celować do ciebie i wespnij się tam, eliminując ich. Teraz ukrywając się za kontenerem załatw ostatniego strażnika. Tym razem masz wybór - zabić Dimayev'a, lub odejść tym samym darując mu życie. Cokolwiek wybierzesz misja zakończy się. +6750$

Dust off

Po jak zwykle "miłej" rozmowie udaj się na miejsce. Tym razem czeka na ciebie dość nietypowe zadanie - musisz śledzić helikopter!
Na początku skręć w prawo i podążaj autostradą za helikopterem. W pewnym momencie skończy się droga, zjedź więc na autostradę po prawej. Potem helikopter będzie zakręcał w prawo, ale nie martw się - na szczęście droga którą jedziesz też. W końcu helikopter doleci do celu - będzie to gdzieś w Purgatory. Zabij wszystkich strażników, weź helikopter i leć w wyznaczone miejsce na lotnisku. Co do sterowania nim, to pojawi się krótki poradnik, tak, że nie martw się ; )
Po wylądowaniu helikopter przejmą agenci F.I.B. a ty zakończysz misję. +7000$

Packie McReary ( Pm )

Harboring a grudge

Packie mieszka razem ze swoją matką i siostrą - Kate, z czego nie jest zbyt zadowolony...
Musisz załatwić pewną sprawę w Algonquin razem z Packi'em. Wsiadajcie razem do wozu i ruszajcie na miejsce. Gdy tam dojedziesz wysiądź z samochodu i podążaj za twoim przyjacielem, który będzie wspinał się po różnych rzeczach na dach budynku. Gdy znajdziesz się tam - wyjmij broń i zacznij strzelać do wrogów. Jeżeli wszyscy widoczni będą już martwi zejdź na dół. Następnie rozwal kolejnych atakujących. Ostatni czają się w hangarze z ciężarówką - to właśnie w niej znajduje się cenny towar. Wyeliminuj tam wszystkich i weź apteczkę znajdującą się za drzwiami w pomieszczeniu po lewej. Ukradnij ciężarówkę, zaczekaj na Packi'ego i ruszaj do wyznaczonego celu. W pewnym momencie zaczną was ścigać dwa wozy - wyjmij granaty i wyrzuć kilka przez okno, to powinno ich zatrzymać. Gdy dostarczysz ciężarówkę w jednym kawałku do garażu zakończysz misję. +7500$

U.L.Paper

Paper trail

W pewnym momencie gry dostaniesz telefon od U.L.Paper. Po rozmowie czym prędzej udaj się w zaznaczone miejsce. Czeka tam na ciebie twój przyjaciel - Little Jacob. Wsiadaj to helikoptera i ścigaj inny zaznaczony helikopter. Cel należy zestrzelić - Jacob ma potrzebną do tego celu wyrzutnie rakiet RPG. Jednak nie możecie rozwalić wielkiego helikoptera w centrum miasta. Śledź go więc, aż wyleci nad wodę. Będziecie chwilę kluczyć między wielkimi wieżowcami w centrum Algonquin - jeżeli w miarę dobrze opanowałeś sztukę latania nie powinieneś mieć z tym problemu. W końcu śledzony helikopter wyleci nad wody Liberty City. To wasza jedyna szansa, zbliż się do niego by Jacob mógł oddać celny strzał. Za pierwszym razem raczej nie trafi - powinno mu się to udać za trzecim. Po obejrzeniu ładnego wybuchu wyląduj na lądowisku helikopterów w Algonquin. +7500$

Packie McReary ( Pm )

Waste not want knots

Szykuje się wielka rozróba - po cutscence znajdź czteromiejscowy wóz i jedź z Packi'em i resztą uzbrojonych towarzyszy w wyznaczone miejsce. Zaparkuj na parkingu i podążaj za Packi'em. Musicie przedrzeć się przez wrogów i zabrać kasę. Przed budynkiem znajdziesz kilku - załatw ich uważając przy tym by twoim znajomym nic się nie stało. Teraz weź apteczkę leżącą koło wejścia, ukryj się przy ścianie i strzel w drzwi. Eliminuj wrogów wewnątrz budynku. Potem ostrożnie wejdź do niego zwalczając następnych. Wyjdź po schodach na górę. Będzie tam jeden przeciwnik z którym trzeba zrobić porządek. Teraz wejdź do pomieszczenia przed tobą i zabierz torbę. W tej chwili czeka cię niezbyt miła wiadomość - po zabraniu kasy napotkasz jeszcze więcej wrogów na swojej drodze. Ruszaj za Packi'em do wyjścia ostrzeliwując nieprzyjacieli. Po wyjściu na zewnątrz budynku wskakuj do wody i płyń po łódkę zostawioną nieopodal. Gdy zasiądziesz za jej sterami podpłyń po Packie'go i poczekaj aż wsiądzie. Teraz pozostaje tylko dopłynąć do zaznaczonego punktu. +8000$
Po tej misji dostaniesz telefon od Packi'ego byś spotkał się kiedyś z jego siostrą - Kate. Od tej chwili masz nową dziewczynę.

Three leaf clover

Tym razem szykuje się wielka robota, a zarazem jedna z najlepszych ( o ile nie najlepsza ) misja w grze. Przed jej rozpoczęciem zaopatrz się w kamizelkę kuloodporną i najlepsze dostępne w tym momencie gry bronie z mnóstwem naboi. Przebierz się też w garnitur z Persusa. Tak przygotowany ruszaj do Packi'ego. Waszym zadaniem jest obrobienie banku!
Po cutscence znowu znajdź czteromiejscowy wóz i ruszaj z Packi'em, Derrick'iem, Gerry'm i Michael'em do zaznaczonego banku. Gdy zaparkujesz pod "Bank of Liberty" zobaczysz ładną cutscenkę w której wejdziecie do środka, każecie wszystkim kłaść się na ziemie, a połowa z was zabierze się za sejf. Nieszczęśliwie jednak jednemu z zakładników nie spodoba się to co robicie i korzystając z zamieszania spowodowanego kłótnią zastrzeli jednego z was - Michaela. Oczywiście nie pozostaniecie mu dłużni. W końcu usłyszysz wybuch - udało się rozwalić skarbiec, co niestety zaowocowało włączonym alarmem. Zejdź na dół po schodach, weź kasę i wracaj na górę. Na karku macie teraz aż 5 gwiazdek wanted lvl. Oddziały antyterrorystyczne N.O.O.S.E. policja i uzbrojony w dwa działka maszynowe helikopter Annnihilator tylko czyhają na dobrą okazję do odstrzelania wam głów. Jednak jakoś musicie wydostać się z tego nieszczęsnego banku.
Idź za twoimi przyjaciółmi na zewnątrz ostrzeliwując wszystko co się rusza. Cały czas podążaj za nimi - pójdą do ciasnych uliczek obok banku, gdzie niestety też trzeba wykończyć kilkanaście osób. Po rozwaleniu pierwszej salwy, przyjdą następni. Gdy ich załatwisz ruszaj za Packi'em, weź zostawioną tam kamizelkę kuloodporną i osłaniaj przyjaciół. Gdy wejdziecie w następną uliczkę znów załatw wszystkich policjantów. Idąc w głąb niestety napotkasz oddziały antyterrorystyczne, zabij ich, uważając szczególnie na jednego, który jest ukryty na schodach przeciwpożarowych. Została jeszcze tylko jedna salwa do rozwalenia - potem napotkacie na swej drodze uzbrojony helikopter. Nie macie wyjścia, musicie zejść do metra by nie stracić głów. Na schodach spotkasz kilku policjantów, a z niższego poziomu wyjdzie sporo agentów N.O.O.S.E. - rozwal ich jak najprędzej. Weź zostawioną tam apteczkę i zejdź jeszcze niżej po schodach. Napotkasz tam tylko dwóch policjantów, za to po rozwaleniu ich zewsząd wyjdą znani nam już agenci w kamizelkach kuloodpornych. Jedyną w miarę bezpieczną drogą wydają się tory, więc ruszaj za chłopakami w głąb metra, ostrzeliwując przy tym wrogów. W tej części misji uważaj szczególnie na nadjeżdżające pociągi - szkoda byłoby zginąć tak blisko końca zadania.
W końcu dojdziecie do wyjścia prowadzącego na ulicę, weź zostawioną tam apteczkę i wyjdź na zewnątrz po schodach. Poziom poszukiwania zmniejszył się do trzech gwiazdek. Musisz teraz szybko znaleźć czteromiejscowy samochód by zabrać chłopaków. Jeśli nie ma żadnego pod ręką zabij policjantów i weź radiowóz. Teraz pozostaje zgubić policję i odwieźć wszystkich do zaznaczonego na radarze miejsca. Po szczęśliwym dowiezieniu ich do celu wreszcie zakończysz misję. Oczywiście za tak skomplikowane i złożone zadanie czeka odpowiednia nagroda - aż 250 000$
Jeżeli wypełniłeś wszystkie powyższe misje to po tej dostaniesz telefon od Derricka z którym napadałeś na bank - chce się z tobą zobaczyć w uwaga..... Alderney! Właśnie odblokowałeś całe Liberty City! Miłego zwiedzania ; D

Ray Boccino ( Rb )

A long way to fall

Z Ray'em zawsze będziesz spotykał się w restauracji "Drusilla", której jest właścicielem. Po rozmowie udaj się w zaznaczone miejsce. W międzyczasie Ray przyśle ci wiadomość ze zdjęciem osoby która powie ci gdzie znajdziesz pewne osoby do zabicia. Gdy dojedziesz na miejsce wyjmij telefon i odszukaj go - ma biało-niebieską bluzę z