e

Coastguard
Opis: Jest to łódź należąca do straży przybrzeżnej. Jest ona idelana w prowadzeniu, tzn. zwrotna i całkiem szybka. Podobna łódź znajdowała się w GTA Vice City.
Gdzie: Największa ich ilość znajduje się wokół lotniska w San Fierro. Czasem można je spotkać w zatokach, przy pustyni.


Dinghy
Opis: Jest to zwykły ponton. Oczywiście w celu poruszania się nie używamy wioseł, ponieważ jest to ponton z silnikiem. Niestety, nie jest on dobrym środkiem lokomocji. Ma słabe przyspieszenie oraz niską prędkość maksymalną. O ile się nie mylę, to taka sama łódź znajowała się w poprzedniej części GTA na PC.
Gdzie: Często spotykana przy małych przystaniach, w północnej części stanu San Andreas. Jak większość łodzi, także i tą można spotkać pływającą po zatokach w SA.


Jetmax
Opis: Prawdopodobnie jest to najszybsza łódź jaka do tej pory była w GTA. Fantastyczna prędkość, przyspieszenie oraz idealna sterowność robią z niej moją ulubioną łódź. Pływanie nią, to sama przyjemność. Myślę, że jej jedynym minusem jest długość.
Gdzie: Bayside Marina (po zdobyciu samych złotych medali).


Launch
Opis: Jest to łódka, którą możemy spotkać podczas misji “Vertical Bird”. Całkiem dobrze się nią steruje. Jej prędkość oraz przyspieszenie są również dosyć dobre. Można ją nazwać unikatem, gdyż występuje ona tylko w jednym kolorze (niebieski) oraz tylko w jednym miejscu.
Gdzie: Baza wojskowa w Easter Basin, SF.


Marquis
Opis: Żaglówka, która niczym specjalnym nie zachwyca. Jest ona duża, wolna oraz nie prezentuje się zbyt dobrze. Zalecana tylko napaleńcom i koneserom. Jej główną wadą jest wysoki maszt, przez który nie można przepływać pod niskimi mostami.
Gdzie: Bayside Marina (po zdobyciu przynajmniej brązowych medali) oraz wody San Andreas.


Predator
Opis: Jest to łódź policyjna. Jako że należy do policji, jej osiągi są bardzo dobre. Fantastyczna prędkość oraz zwrotność rekompensuje nam to, że spotykamy tą łódź tylko przy przynajmniej trzecim stopniu poszukiwań.
Gdzie: Nigdzie jej znajdziemy. Jedyny sposób, to uzyskanie przynajmniej 3 gwaizdek.


Reefer
Opis: Jest to łódź rybacka. Niestety, podobnie jak Marquis jest to kolejna łódź, którą zbyt często podróżować nie będziemy. Słabej predkości nie rekompensuje nawet bardzo stylowy wygląd.
Gdzie: Przystań w Rockshore West, LV oraz wody San Amdreas


Speeder
Opis: Kolejna szybka łódź. Moim zdaniem jedyna, która może dorównywać Jetamx’owi. Jedną z jej największych zalet jest wielkość, dzięki której prowdzi się ją bardzo przyemnie. Ta sama łódź występowała w poprzednich częściach GTA.
Gdzie: przystań w Espland East, SF oraz wody San Andreas


Squalo
Opis: Myślę, że jest to trzecia, po Jeatmaxie I Speederze, najlepsza łódź w grze. Jej cechą charakterystyczną jest pas na przodzie. Oczywiście jest ona dosyć szybka i zwrotna.
Gdzie: Bayside Marina (po zdobyciu przynajmniej srebrnych medali) oraz Espland East, SF (pod mostem Garver Bridge).


Tropic
Opis: Jest to zwykły jacht. Można go nazwać „średniakiem”. Do łodzi sportowych porównywać go niesposób, ale jego osiągi są o wiele lepsze niż łodzi Reefer lub Marquis.
Gdzie: wody stanu San Andreas (szczególnie środkowej części).