e


W grze, San Andreas jest bardzo znanym, fikcyjnym stanem w USA, a wszystko dzięki trzem wielkim miastom znajdującym się w tym regionie: Los Santos, San Fierro oraz Las Venturas. San Andreas jest podzielone na kilka wysp.Na każdej z tych wysp znajdują się wsie, małe miasteczka, wysokie góry, opuszczone miasta-widma, ogromne polacie lasów z wysokimi drzewami takimi jak Sekwoje oraz wypalone słońcem pustynie...(podobne do tych w stanie Nevada). Wszystkie zakątki tego stanu łaczy bardzo dobra sieć komunikacyjna, przykładem tego są: drogi, koleje żelazne (Brown Streak Railroad) i lotniska (LSX, czwarte co do wielkości lotnisko świata, San Fierro Airport i Las Venturas Airport, monopol na przewóz pasażerów drogą lotniczą ma tu JUANK AIR).


LOS SANTOS


Miasto, w którym rozpoczynamy grę, jest większe nawet od całego Vice City! Los Santos jest kolebką przestępczości w stanie San Andreas. Tutaj przesuwają się nam przed oczami wojny gangów, dealerzy szukający klientów, oraz w końcowym etapie gry kompletny chaos na ulicach...widać nawet jak kradną telewizory. Miasto te jest wzorowane na Los Angeles. W mieście jest widoczna bardzo duża przepaść między biednymi a bogatymi, w centrum zobaczymy wysokie wieżowce, drogie sklepy z ciuchami, studia filmowe, a nawet słynną "Aleję gwiazd". Przedmieście, w którym mieszkają gwiazdy i "grube ryby" jest zbudowane na wzgórzu wzorowanym na znanym na świecie: Hollywood, w grze ta dzielnica nazywa się Vinewood i zobaczymy podobny napis umieszczony na jednym ze wzgórz. Dzielnica, w której mieszka nasz bohater (Carl Johnson) jest typowym dla Ameryki, wspominamym w wielu rapowych utworach Czarnym Ghett''em...Ludzie tutaj mieszkają w starych nie pomalowanych domkach jednorodzinnych, w przyczepach kempingowych lub w barakach, oczywiście wszędzie słychać hip-hopowy slang.


SAN FIERRO


Drugie miasto, do którego otrzymujemy dostęp jest miastem bardzo nowoczesnym, wzorowanym na często nawiedzanym przez trzęsienia ziemi San Francisco. Znajdziemy tu dużą stocznie, boisko do baseball`a, Night Club... W San Fierro widoczna jest dominacja Azjatów, przykładem jest dzielnica przypominająca wyglądem centrum Hong Kongu (ChinaTown). Miasto zbudowane jest na wielu wzgórzach, co nieraz nam spowolni pościg za jakimś delikwentem przeznaczonym do likwidacji. Tak jak i w Los Santos widoczne było wzorowanie na Los Angeles, tak i w San Fierro widzimy wiele elemntów zaczerpniętych z San Francisco; m.in długi, czerwony most (Gant Bridge) oraz tramwaje (niemożna nimi jeździć), często widziane w centrum miasta. Obok Bazy Marynarki Wojennej US ARMY, znajduje się lotniskowiec, a nieopodal możemy też spotkać łódź podwodną, ktorą podobnie jak w przypadku, nieco wyżej wymienionych trmawajów niemożemy używać.


LAS VENTURAS


Las Venturas jest ostatnią wielką metropolią, z jaką mamy doczynienia w grze. Jeżeli nie mamy grubego portfela, to możemy tylko sobie wpaść przejazdem do Las Venturas. Znajdziemy tu wielkie kasyna, luksusowe hotele, nocne kluby, biurowce i drogie sklepy z odzieżą. Las Venturas jest miejscem wypoczynkowym dla "grubych politycznych ryb", bogatych przestępców i mafijnych szych. Tutaj możemy spełnić swoje marzenia lub spełnić swój najgorszy koszmar grając w kasynie.