e
W Grand Theft Auto 4 występuje ogromna ilość pojazdów. Pozwoliłem sobie zrobić listę tych w grze, jak i również ich realnych odpowiedników:

Admiral - Lincoln Town Car

Dosyć szybki i odporny 4-drzwiowy sedan. Wersja bazowa dla limuzyny. W rzeczywistości jest to Lincoln Town Car.

Airtug - Ford Tug M1

Mały traktorek do ciągnięcia bagaży. Można go spotkać na lotnisku. Zwrotny lecz dosyć powolny. Naprawdę to Ford Tug M1.

Ambulance - Chevrolet Braun Expres G3500

Pojazd, który spotkamy praktycznie przy każdym szpitalu. Ciekawostką jest, że gdy do niego wsiądziemy dostajemy pełne życie. U nas jest to Chevrolet Braun Expres G3500.

Banshee - Dodge Viper

Jest to jeden z szybszych pojazdów w grze. Odpowiednik Banshee to Viper i daje wiele radości z jazdy.

Benson - Peterbilt 330

Ciężarówka, którą na wyposażeniu mają między innymi Sprunk i Burger Shot. Ten kolos to Peterbilt 330.

Biff - Kenworth T-800 Dumptruck

Występuje w wersji jako wywrotka i jako pojazd do przewożenia kontenerów. Powolny lecz dość skuteczny na każdą blokadę. W realu to Kenworth T-800.

Blista Compact - Honda CRX

Przednio napędowy kompaktowy potworek. W miarę szybka i sterowna występująca od Gta 3 Blista Compact to nic innego jak Honda CRX.

Bobcat - Chevrolet Silverado

Ciekawie prezentujący się pickup. Jak na tej klasy samochód jest dosyć szybki. Bobcat to Chevrolet Silverado.

Boxville - Chevrolet Step Van

Van o pudełkowatym kształcie. Nie grzeszy osiągami. Spotkać go można w dzielnicy robotniczej. Ten sporych rozmiarów van to Chevrolet Step Van.

Buccaneer - Chevrolet Impala

Ogromne jak "stodoła" coupe. Naprawdę ten krążownik szos to Chevrolet Impala.

Burrito - Dodge Ram Van

Burrito to van, którego możemy często znaleźć w północnym Alderney nieopodal salonu motocyklowego. Osiągi ma raczej przeciętne. W naszym świecie to Dodge Ram Van.

Bus - Orion Bus

Zwykły autobus. "Upolować" go możemy na przystankach autobusowych jak i na lotnisku. Powolny lecz cechujący się odpornością Bus to naprawdę zwykły autobus firmy Orion.

Cabby - Dodge Grand Caravan Taxi

Taksówka zrobiona na bazie Minivana. Osiągi ma zbliżone. W rzeczywistości to Dodge Grand Caravan w wersji Taxi.

Cavalcade - Cadillac Escalade

Jeden z tych amerykańskich, paliwożernych pojazdów klasy SUV. Osiągi dobre jak na auto tych rozmiarów. Występuje w 2 wersjach. Zwykłej i ze złotymi alufelgami i rozbudowanym systemem audio. Ten SUV to Cadillac Escalade.

Cavalcade FXT - Cadillac Escalade Pickup

Wersja pickup Cavalcade-a. Przyspieszenie i hamowanie prawie identyczne jak u zabudowanego brata. W realu to ten sam samochód co zwykły Cavalcade czyli Cadillac Escalade Pickup.

Chavos - Honda Accord

Sedan o sportowym zacięciu. Długi przód i krótki tył to cechy wyróżniające ten pojazd. "Na nasze" to Honda Accord.

Cognoscenti - Maybach 57

Luksus w każdym calu. Spotkamy go obok domu Pegorino. Ta forteca na kółkach to Maybach 57.

Comet - Porsche 911

Comet, pojazd, który rzadko można spotkać. Osiągi ma wręcz celujące. Kto szuka szybkiego i zwrotnego pojazdu na pewno się nie zawiedzie. Wyśmienity do ścigania się w wyścigach ulicznych Comet to Porshe 911.

Contender - Ford F-150

Ten amerykański pickup to Ford F-150. W teren raczej nie polecam ze względu na to, że posiada napęd tylko na tylnią oś, jednak do lansowania się po mieście jest w sam raz.

Coquette - Corvette C5 (C5-R Body)

Któż nie marzył kiedyś będąc może nawet jeszcze dzieckiem o tej amerykańskiej legendzie. Coquette bo o nim mowa to świetne auto. Naprawdę to Corvette C5 z nadwoziem od torowej odmiany Corvette C5-R.

DF8-90 - Saturn Ls 2

DF8-90 to świetnie prezentujące się auto z co najmniej dobrymi osiągami. U nas to Saturn Ls 2.

Dilettante - Toyota Prius

Wszędzie reklamowane hybrydowe autko Dilettante posiada napęd na przód, średnie osiągi i dźwięk odkurzacza. W realu ta hybryda to Toyota Prius.

Dukes - Dodge Charger

Amerykański Muscle Car Dukes to potężna bestia z jeszcze potężniejszym silnikiem. W połączeniu z napędem na tył, jazda po deszczu to nieustanne bączki. W naszym świecie ta legenda to Dodge Charger.

Emperror - Cadillac DeVille

Ta ogromna limuzyna to raczej pojazd z przeciętnymi osiągami. Jest za to dosyć odporny na uderzenia. Emperror to Cadillac DeVille. W Liberty City czasami jeżdżą zaniedbane egzemplarze tego auta.

Enforcer/Stockade/Securicar - International Navistar

Ciężarówka, którą używają służby policyjne NOOSE oraz firmy zajmujące się przewozem cennych rzeczy. W realnym świecie pojazd o tym samym przeznaczeniu to International Navistar.

Esperanto - Cadillac SeVille

Esperanto to przeciętne 4-drzwiowe auto. Służy jako baza do Taksówki Romana. U nas to Cadillac SeVille.

Faction - Buick GNX

W miarę szybkie 2-drzwiowe coupe. Często można je spotkać na wyspie Bohan. Faction to Buick GNX.

Feltzer - Mercedes SL

Europejskie coupe-cabrio. Dobre osiągi. Świetny do jazdy po autostradach. Feltzer to naprawdę Mercedes SL

Feroci - Nissan Maxima

Kolejne średni sedan. Przyspieszenie jak i hamowanie nie szokuje. Lotnisko w Liberty City ma je na wyposażeniu. Feroci w realu to Nissan Maxima.

FIB Buffalo - Dodge Charger

Buffalo na wyposażeniu FIB stanowi groźną broń. Te samochody nie dość, że są szybkie to jeszcze odporne. Buffalo to naprawdę nowy Dodge Charger.

Firetruck - Seagrave E104

Wóz strażacki to niezwykle potężna maszyna. Jest bardzo odporny na uderzenia. Posiada "sikawkę", której siła potrafi przesunąć samochód. W rzeczywistości to Seagrave E104.

Forklift - Clark Cgc25

Zwykły wózek widłowy, który często możemy znaleźć w porcie. Dosyć powolny, lecz zwrotny dzięki temu, że koła skręcają z tyłu. Forklift w realnym świecie to wózek widłowy Clark Cgc25.

Fortune - Ford Thunderbird

Następne amerykańskie coupe to Ford Thunderbird. Fortune nie jest bardzo szybkie, ale do najwolniejszych aut również nie należy.

Futo - Toyota Sprinter Levin (AE86)

Małe Futo potrafi przegonić nie jedno prawdziwe sportowe auto. Jest niemalże idealne na zatłoczone drogi Liberty City. Niewielkie gabaryty sprawiają, że świetnie się nim steruje. Ten maluszek to naprawdę 2-drzwiowa Toyota Sprinter Levin.

Habanero - Lexus RX350

Gdy porównać tego SUV-a do Patriota, wygląda przy nim jak zwykłe kombi. Faktycznie nie jest to największy SUV, ale w Liberty dobrze pełni swoją rolę samochodu rodzinnego. Osiągi ma dobre. Habanero to u nas Lexus RX350.

Huntley Sport - Land Rover Range Rover Sport

Huntley Sport to Range Rover Sport. Jest to najszybszy tego typu pojazd poruszający się po drogach Liberty, a do tego całkiem pakowny. Zapomnijcie jednak o wyruszaniu nim w teren. To auto samym wyglądem pokazuje, że nie zostało do tego stworzone.

Infernus - Lamborghini Murcielago LP-640

Absolutnie najszybszy pojazd w Liberty. 100 km/h osiąga niemal w mgnieniu oka, a hamulce powodują przemieszczanie się narządów wewnętrznych. Jest to też prawdopodobnie najrzadszy pojazd. W naszym, realnym świecie jest to Lamborghini Murcielago LP-640, jednak tył tego samochodu został zapożyczony od Pagani Zondy F.

Ingot - Nissan Stagea

Zwykłe, przeciętne kombi dla zwykłego, przeciętnego śmiertelnika. Wrażenia nie robią ani wygląd, ani osiągi. Do spotkania praktycznie wszędzie. W naszej rzeczywistości jest to Nissan Stagea.

Intruder - Infiniti Q45

Dosyć ciekawa limuzyna. Intruder to Infiniti Q45. Czasami te pojazdy poruszają się po mieście ze sportowym pakietem stylizacyjnym.

Landstalker - Ford Expedition

Landstalker to sporych gabarytów SUV. W bogatszych wersjach ma zamontowane w zagłówkach 2 monitory. W realu ten samochód to Ford Expedition.

Lokus - Nissan Skyline Sedan

Ta 4-drzwiowa limuzyna posiada dobre właściwości jezdne. Jazda nią to czysta przyjemność. Niestety, niewielu mieszkańców ją posiada co wiąże się z tym, że rzadko można ją spotkać. Lokus tak naprawdę to Nissan Skyline Sedan.

Manana - Buick Centurion

Jeden z klasycznych amerykańskich pojazdów. Występuje w wersji cabrio jak i również jako tradycyjne coupe. Manana to "na nasze" Buick Centurion.

Merit - Chevrolet Impala

Jedno z najpopularniejszych aut w Liberty City, a to za sprawą tego, iż używają go firmy taksówkarskie. Gdzie się nie obejrzysz tam widzisz Merita czyli Chevroleta Impale.

Minivan - Dodge Grand Caravan

Kolejne auto które posłużyło za bazę do taksówki. Minivan, bo o nim mowa, to tak naprawdę Dodge Grand Caravan.

Moonbeam - Chevrolet Astro

Moonbeam to van podobny do burrito nie tylko osiągami ale również wyglądem. W rzeczywistości jest to Chevrolet Astro.

Mr. Tasty - Chevrolet Step Van Ice Cream Car

Lodziarka zrobiona na bazie pojazdu Boxville. Mr. Tasty jest jednak troszkę krótszy, nie wypłynęło to jednak na poprawę osiągów. Samochód dalej jest troszkę mułowaty, ale swoje zadanie pełni bardzo dobrze. U nas jest to również ten sam pojazd, czyli Chevrolet Step Van.

Mule - Mitsubishi Fuso

Niezwykle pakowna ciężarówka, wyśmienita do przewożenia chociażby mebli. Tak samo pakowne auto w realu to Mitsubishi Fuso.

NOOSE Cruiser - Ford Crown Victoria Police

NOOSE Cruiser to ten sam pojazd który używa zwykła policja. Zmieniony został tylko kogut i malowanie, aby wiadomo było z kim ma się do czynienia. W rzeczywistości to policyjny Ford Crown Victoria.

NOOSE Patriot - Hummer H2 Police

Patriot w siłach specjalnych NOOSE. Czy może być coś gorszego dla przestępców? Szybki, wytrzymały i mogący wszędzie wjechać. Naprawdę to Hummer H2.

Oracle - BMW 7

Wygodna limuzyna klasy wyższej. Świetny silnik gwarantuje świetne osiągi, a wyposażenie znajdujące się na pokładzie pozwala zapomnieć, że to wciąż samochód. Oracle to BMW serii 7.

Packer - Kenworth K100

Ta potężna ciężarówka poruszająca się po drogach Liberty występuje w kilku wariantach. Czasami jako cysterna czasami jako laweta. Jednak jedno jest pewne, powierzone zadania nie stanowią dla niej problemów. W realu to Kenworth K100.

Patriot - Hummer H2

Patriot to potężny pojazd. Jego właściwości terenowe są doskonałe, a i na asfalcie świetnie sobie radzi. To wszędzie mogące wjechać auto w realnym świecie, nazywa się Hummer H2.

Perennial - Honda Odyssey

Kosmicznie wyglądający minivan Perennial to Honda Odyssey. Dosyć dobrze się prowadzi. Wszędzie go pełno.

Peyote - Ford Thunderbird

Następny amerykański klasyk. Peyote nie jest ani najszybszy, ani najlepiej się go nie prowadzi, ale ma niepowtarzalny wygląd i styl. Niektóre wersje mają koło zapasowe zaczepione na bagażniku.

Phantom - Peterbilt 379

Kolejna ogromna ciężarówka. Tym razem służy jako ciągnik siodłowy. Żadne auto nie ma szans podczas zderzenia z nią. Jest bardzo odporna. Phantom to naprawdę Peterbilt 379.

Pinnacle - Nissan Maxima

Ładne 4-drzwiowe rodzinne autko. Wygodnie się nim jeździ. Osiągi ma wystarczające jak na pojazd tej klasy. U nas ten samochód to Pinnacle.

PMP 600 - Chrysler 300c

Prawdziwe gangsterskie auto. Ogromny grill i niewielkie okna to cechy charakterystyczne tego samochodu. PMP 600 to nic innego jak Chrysler 300c.

Police Cruiser - Ford Crown Victoria Police

Police Cruiser to jeden z radiowozów używanych przez służby policyjne LCPD. Jak na pojazd policyjny przystało osiągi ma dosyć dobre. Naprawdę to Ford Crown Victoria.

Police Patrol - Chevrolet Impala Police

Kolejny radiowóz. Tym razem za platformę posłużył dobrze wszystkim znany Merit. Osiągi zbliżone do Cruisera. Police Patrol to Chevrolet Impala Police.

Premier - Chevrolet Cobalt LS

Przeciętny amerykański sedan. Poprawnie wykonany z poprawnymi osiągami. W naszym świecie to Chevrolet Cobalt LS.

Presidente - Cadillac CTS

Presidente to limuzyna klasy średniej. Dobre osiągi idą w parze ze świetną stylistyką nadwozia. To 4-drzwiowe auto u nas nosi nazwę Cadillac CTS.

Primo - Cadillac SeVille

Primo to Cadillac SeVille. Można go spotkać prawie wszędzie. Czasem po Liberty City poruszają się wersje ospoilerowane.

Rancher - Ford Bronco

Klasyczny amerykański jeep. Właściwości terenowe wzorowe. Niestety na zwykłej drodze jest troszkę gorszy. Rancher to Ford Bronco.

Rebla - Mercedes ML

SUV rozmiarami podobny do Habanero. W terenie raczej przeciętny. Ten rodzinny samochód to Mercedes ML.

Ripley - Airplane Pushing Vehicle

Pojazd, który przede wszystkim spotkamy na lotnisku. Praktycznie niezniszczalny podczas zderzeń z racji tego, iż posiada silnik z tyłu. W rzeczywistości ten pojazd nie posiada jakiejś konkretnej nazwy.

Roman's Taxi - Cadillac SeVille Taxi

Taksówka zrobiona na bazie Esperanto. Osiągi ma również takie same. Naprawdę to Cadillac SeVille w wersji Taxi.

Ruiner - Chevrolet Camaro

Klasyczne amerykańskie coupe. Świetne właściwości jezdne. Jazda nim to czysta przyjemność. Ruiner to Chevrolet Camaro.

Sabre - Chevrolet Monte Carlo

Kolejne coupe. Niestety osiągi nie są już takie powalające. Karoserią przypomina trochę Factiona. W realu to Chevrolet Monte Carlo.

Sabre GT - Chevrolet Chevelle SS

Sportowa wersja zwykłego Sabre. Wygląda bardzo agresywnie. Napęd na tył i ogromny moment obrotowy sprawiają, że trudno wystartować nim na śliskiej nawierzchni. U nas jest to Chevrolet Chevelle SS.

Schafter - Mercedes S

Schafter to świetna limuzyna. Jej największym rywalem jest Oracle. Obydwa samochody prezentują najwyższy poziom luksusu, lecz każdy ma swój niepowtarzalny styl. Ten samochód klasy wyższej to Mercedes S.

Sentinel - BMW 3

Europejskie coupe. Jego stylistyka dosyć wyróżnia się na tle innych amerykańskich samochodów. Sentinel to naprawdę BMW serii 3.

Solair - Mercury Sable Station Wagon

Zwykłe kombi dla przeciętnego Kowalskiego z Liberty. Demonem szybkości z pewnością nie jest, lecz jako auto rodzinne jest w sam raz. Solair w realu to Merkury Sable Stadion Wagon.

Stalion - Chevrolet Chevelle

Ten samochód występuje zarówno w wersji cabrio, jak i również jako klasyczne coupe. W porównaniu do innych samochodów jest dosyć szerokie. W naszym świecie jest to Chevrolet Chevelle.

Steed - Ford Econoline Delivery Truck

Samochód firm przewozowych. Jest bardzo pakowny. Sprawdza się również w innych rolach jak choćby demolowanie policyjnych blokad. Steed to Ford Econoline Delivery Truck.

Stratum - Honda Accord Wagon

Kolejne kombi. Ono jednak do najwolniejszych nie należy a to za sprawą silnika V6. Doskonałe na niedzielne wypady po za miasto. Naprawdę to Honda Accord w wersji wagon.

Stretch - Lincoln Town Car Limousine

Prawdziwa amerykańska limuzyna. Wyposażona jest we wszystko co niezbędne dla pana prezydenta. Stretch, bo tak się nazywa to w rzeczywistości Lincoln Town Car Limousine.

Sultan – Lexus IS200

Japoński sedan klasy średniej. Dość szybki. Sultan to Lexus IS200.

Sultan RS - Lexus IS300 (Tuning)

Wyczynowa wersja Sultana. Samochód posiada klatkę bezpieczeństwa, jak i również kubełkowe fotele. Został także odchudzony poprzez usunięcie niektórych części. Dźwięk tego podwójnie doładowanego silnika przypomina silnik samolotu. Naprawdę jest to Lexus IS300 po tuningu.

Super GT - Aston Martin DB9

Ten samochód jeździ tak samo dobrze, jak wygląda. U nas jest to Aston Martin DB 9.

Taxi (Cruiser) - Ford Crown Victoria Taxi

Taksówka jakich pełno w Liberty City. Osiągi nie szokują jak i również stylistyka. W rzeczywistości jest to Ford Crown Victoria.

Taxi (Merit) - Chevrolet Impala Taxi

Merit we wcieleniu taksówki. Role swoją pełni dobrze. Osiągi podobne jak w przypadku Cruisera. Ta taksówka to Chevrolet Impala.

Trashmaster - CCC Waste Collection Truck

Zwykła śmieciarka. Często możemy ją znaleźć nad ranem gdy zabiera śmieci. Ten pojazd to naprawdę śmieciarka firmy CCC.

Turismo - Ferrari F430

Włoskie jest piękne. Ten samochód jest tego świetnym przykładem. Osiągi celujące. Ta maszyna to Ferrari F430.

Uranus - Ford Mustang (Fox Body)

Ta przednio napędówka nikogo pewnie nie zaszokuje. Stylistyka tego samochodu nie rzuca na kolana. Osiągi również. Uranus to naprawdę Ford Mustang z nadwoziem Fox Body.

Vigero - Dodge Challenger

Amerykański Muscle Car. Ogromna moc i tylni napęd to jest to za co kochamy te samochody. W realu jest to Dodge Challenger.

Vincent - Mitsubishi Galant

Sedan o dość dobrych osiągach. Przyjemnie się nim jeździ. Vincent to Mitsubishi Galant.

Virgo - Mercury Cougar XR-7

Amerykański krążownik. Mimo to że posiada tylko jedną parę drzwi, jest dłuższy od cztero-drzwiowego merita. Naprawdę to Mercury Cougar XR-7.

Voodoo - Chevrolet Impala

Prawdziwy klasyczny Low Rider. Ma słabe osiągi, ale w takim samochodzie nie to się liczy. Voodoo to Chevrolet Impala.

Washington - Ford Crown Victoria

Rządowa limuzyna. Podobna do Admirala, ale ma gorsze przyspieszenie. Washington to w realu Ford Crown Victoria.

Willard - Buick LeSabre

Starsze autko, dość rzadkie w Liberty, aczkolwiek przyjemnie się nim podróżuje. Willard to Buick LeSabre.