e
PRZYPADKOWI PIESI

Na pewno nieraz gdy przemierzałeś ulice Liberty City widziałeś jak na radarze pojawia się ikonka "niebieskiego człowieka". Właśnie tak oznaczeni są przypadkowi piesi. Spotkamy ich właściwie w każdej z dzielnic w GTA 4.
Wspomniana już ikonka pojawia się dopiero wtedy gdy zbliżymy się do danej postaci, dlatego zrobiłem przejrzyste mapki ( patrz niżej ) na których, mam nadzieję wszystko ładnie widać .
W sumie do spotkania jest 14 różnych pieszych, z czego tylko 10 potrzebnych jest do zrobienia gry na 100% ( 4 pieszych można zabić w toku fabuły głównej ). Żeby było wygodniej - znajomych których trzeba zawsze spotkać oznaczyłem na niebiesko, a tych których można wcześniej zabić - na czerwono.
Pierwszych przypadkowych przechodniów możemy spotkać już po początkowych misjach. Jednak żeby odblokować niektóre postacie trzeba przejść konkretną misję, lub zrobić coś konkretnego ( np. spotkać najpierw innych pieszych ).
Nierzadko z jednym pieszym będziemy się spotykać kilka razy. Co ważne nie możemy robić tego ciągiem. Czyli np. jak pierwszy raz spotkałeś się z Brianem, to musisz spotkać się najpierw z innymi przechodniami żeby spotkać się z nim po raz drugi.
Dobra, nie będę już przedłużać - zaczynamy:

Broker & DukesBrian ( 1 ) - po krótkiej rozmowie Brian wręczy Niko banknot. Misja skończona!
Brian ( 2 ) - po cutscence wsiądź do samochodu, weź Briana i udaj się w wyznaczone miejsce. Gdy Brian już porozmawia z gangsterami odwieź go z powrotem pod dom. Misja zaliczona!
Brian ( 3 ) - tym razem, weź jakiś samochód, zabierz Briana i jedź we wskazane miejsce. W trakcie rozmowy Briana zaatakują dwaj gangsterzy - zabij ich! Teraz znowu jedź w wyznaczone miejsce. Gdy dojedziecie zakończysz poprawnie misję i dostaniesz 500$

Mel - po cutscence wsiądź do wozu razem z Melem i udaj się na spotkanie. Mel będzie chciał odzyskać swoje pieniądze od pewnych osób. Jednak oni nie będą mieli zamiaru mu ich zwrócić. Zabij ich ( jest ich trzech ). Teraz wsiądź do wozu i zawieź Mela do jego domu. Gratulacje! Misja zaliczona + 500$.

Badman - po krótkiej wymianie zdań weź samochód i udaj się razem z Badmanem w wyznaczone miejsce. Musisz rozwalić kilku członków rosyjskiego gangu. Zadanie jest raczej łatwe. Ukryj się za ścianą i eliminuj ich po kolei. Gdy już skończysz, zaliczysz misję i dostaniesz 500$.

Ileyna Faustin - po rozmowie udaj się na spotkanie z chłopakiem jej córki Anny. Po krótkiej wymianie zdań, zabij go. Misja zaliczona.

AlgonquinMarnie ( 1 ) - po cutscence zabierz Marnie do dilera, który znajduje się w Alderney. Gdy odwieziesz ją na miejsce misja zakończy się, a ty stracisz 500$.
Marnie ( 2 ) - po rozmowie weź samochód i podjedź po Marnie. Zawieź ją na stację. Gdy już dojedziecie zaliczysz poprawnie misję.

Pathos ( 1 ) - gdy już go znajdziesz, zobacz cutscenkę. Tym razem musisz zabić dwóch ludzi którzy w trakcie rozmowy zaczęli bić się z Pathosem. Gdy już będą martwi misja zakończy się.
Pathos ( 2 ) - w trakcie rozmowy Pathosa znowu zaatakują dwaj przechodnie - zabij ich, zanim to oni zabiją Pathosa. Teraz weź wóz. Pathos jest poważnie ranny i musisz go zawieść jak najszybciej do szpitala. Gdy już tam dojedziecie zakończysz misję.

Sara ( 1 ) - po rozmowie wejdź do samochodu i zawieź ją do jej domu. Gdy już tam będziecie wysiądź z wozu i zabij gościa w garniaku, który będzie chciał cię pobić. Gdy już będzie martwy zaliczysz misję.
Sara ( 2 ) - po rozmowie udaj się do sklepu "Persus". Wejdź do środka i porozmawiaj z gościem który trzyma pudełko. Teraz masz do wyboru - zapłacić 500$ za pudło, albo zabić tego faceta i je zabrać. Jeśli wybierzesz to drugie, będziesz miał na karku dwie gwiazdki wanted lvl. Zgub policję i odwieź paczkę do Sary, do "Pier 45". Gdy Sara odbierze swój pakunek misja zakończy się.

Hossan - po rozmowie wsiądź do wozu i zawieź Hossana w wyznaczone miejsce. Zaparkuj na parkingu i zobacz krótką cutscenkę. Gość który miał zapłacić Hossanowi uderzył go i teraz zaczyna wiać dość szybkim wozem. Zaczekaj aż Hossan wsiądzie spowrotem do twojego wozu i zacznij ścigać uciekiniera. Dogoń i rozwal go! Gdy już go zabijesz zabierz pieniądze i odwieź Hossana do domu. Misja zaliczona.

Dodatkowi piesi w Algonquin:

Jeff (1) - na początku wsiadaj do samochodu i śledź żonę Jeffa. W pewnym momencie samochód zacznie zwalniać, podjedź wtedy troszkę bliżej. Zobaczysz, że twój cel wszedł do restauracji "Superstar Cafe" więc ty też tam wejdź. Teraz wyjdź po schodach na drugie piętro i odszukaj żonę Jeffa siedzącą przy stoliku z jakimś innym facetem. Zrób im zdjęcie telefonem i wyślij do Jeffa. Pozostało ci już tylko wyjść z restauracji. +1000$
Jeff (2) - tę misję dostaniesz telefonicznie i nie będziesz mógł jej odmówić. Jeff może dość długo nie dzwonić, więc uzbrój się w cierpliwość, albo zacznij robić inne misje. Tak czy inaczej gdy wreszcie zadzwoni udaj się w wyznaczone miejsce. Jeff czeka na ciebie w podziemnym garażu. Okazuje się, że ma spory problem - zabił swoją żonę i trzyma ją teraz w bagażniku swojego samochodu. Wsiądź do wozu i jedź w wyznaczone miejsce. Jeśli po drodze zacznie cię ścigać policja - zgub ją! Gdy dojedziesz na miejsce - rozpędź auto i wyskocz tak, by pojazd wpadł do wody, a Niko pozostał na lądzie. Jeśli ci się uda zaliczysz zadanie i dostaniesz 5000$.
Jeff (3) - twój znajomy znowu chce kogoś zabić. Jednak tym razem gdy będzie przechodził przez jezdnię wjedzie w niego samochód. Kierowca zadzwoni po policję, więc oddal się z tamtego miejsca. Zadanie zaliczone.

Clarence - pamiętasz jedną z misji dla Francisa w której darowałeś życie gangsterowi o imieniu Clarence? Popełniłeś błąd! Po krótkiej wymianie zdań rozpęta się strzelanina, więc wyjmij broń i wykończ go! Gdy nie będzie już stanowił problemu misja zakończy się.

Cherise - po rozmowie wsiądź do jakiegoś pojazdu i udaj się do chłopaka dziewczyny. Podejdź do niego i zagadaj. Jednak wymiana zdań nie wystarczy więc musisz użyć pięści. Po pobiciu go wracaj do Cherise by zakończyć misję.

Alderney


Eddie Low ( 1 ) - po cutscence odwieź Eddiego do doków. Gdy wrzuci swój bagaż do wody i wróci do samochodu zabierz go w wyznaczone miejsce w Algonquin. Gdy już tam będziecie, misja zakończy się.
Eddie Low ( 2 ) - w wyniku konfliktu, w trakcie rozmowy Eddie zacznie nas atakować nożem. Wyciągnij broń i zabij go! Misja zaliczona.

Gracie - gdy się do niej zbliżysz zacznie wrzeszczeć i wtedy wyjdą uzbrojeni po zęby ochroniarze. Schowaj się za samochodem, albo jakąś inna przeszkodą i rozwal ich! Misja zakończy się gdy zabijesz ostatniego.

Dodatkowi piesi w Alderney:

Ivan - tak, to ten koleś od Vlada któremu darowaliśmy życie gdzieś przy początku rozgrywki. Po miłej pogawędce weź jakiś wóz, podjedź po znajomego i udaj się w wyznaczoną lokację. Jedziecie odebrać pieniądze, ale jak to zwykle bywa - nie obejdzie się to spokojnie. Rozpęta się strzelanina - zabij wszystkich! Uważaj szczególnie na tych na dachu. Gdy nie będą już stanowić problemu zobaczysz jeszcze jedną cutscenkę i to tyle! +1000$

Gratulacje - właśnie spotkałeś i zrobiłeś misje dla wszystkich przypadkowych pieszych!